Nihal Adağ

Nihal Adağ


RADYO FREKANS İLE YÜZ GENÇLEŞTİRME NEDİR?

16 Şubat 2019 - 10:19

Radyo dalgaları kullanılarak, cilt ve cilt altı dokularda radyo frekans ile kırışıklık açma işlemi yapılır. Çok uzun yıllardan beri kullanılan bir işlemdir. Otuzlu yaşlardan sonra cilt kollajen yapısında bazı değişiklikler oluşmaya başlar. Bu değişim zamanla artarak ciltte sarkma ve çizgi oluşumuna neden olur. Radyo frekans uygulamasıyla cilt ve cilt altı dokularda ısı artışı sağlanır. Isı etkisiyle bağ dokuda fibroblastlar uyarılır. Eskiyen ve yıpranan kollajen liflerinde yenilenme meydana gelir. Dolaşım düzenlenir ve dokular canlanır. Böylece cilt sıkılaşır, toparlanır ve çizgiler azalır. Yüz ve vücutta farklı kullanımı vardır. Farklı başlıklarla uygulanır, her cilt tipine uygulanabilir, güneşte hassasiyet yaratmaz, yaz ve kış yapılmasında bir sakınca yoktur. Değişiklikler ilk seanstan sonra hissedilebilir. Seanslar ilerledikçe daha belirgin hale gelir. Uygulama 4 ile 12 seansa kadar çıkabilir. Yüz ve boyun uygulaması 30 -40 dakika kadar sürerbilir. Herhangi bir rahatsızlık hissedilmez.

*Yüz ovalinin toparlanması sıkılaşması

*Yüzdeki ince çizgi ve kırışıklıklarının azaltılması

*Boyun cildinin toparlanması sıkılaştırılması

*Kaşların kaldırılması

*Cilt renginde canlanma

* Cilde verilen ürünün daha iyi nüfus etmesi içinde kullanılır.

Vücutta kullanım amacı yağ eritme ve selülit tedavisidir. En çok uygulama yapılan bölgeler karın, bacak, basen kol bölgeleridir. Yağ eritici özelliği vardır. Cilt altı yağ dokuda yüksek ısıya çıkarak yağ dokusunun erimesine neden olur. Bölgede kan dolaşımı ve metabolizma hızlanır. Açığa çıkan yağlar kan ve lenf dolaşımı yoluyla uzaklaştırılır. Dokularda kontrollü bir etki yapar. Ağrı kanama veya morarmaya neden olmaz. Uygulama sonrası günlük hayatı etkilemez.

*Sıkılaşmada kullanılır

*Vücut şekillendirmede kullanılır

*Lazer lipoliz sonrası oluşan düzensizlikler için kullanılır.

*Liposuction sonrası oluşan düzensizliklerde kullanılır.

*Bölgesel yağ birikimleri için kullanılır.

*Selülit oluşumlarını engeller.

Gebelerde, kalp pili olanlarda, uygulama bölgesinde metal protez olanlarda açık yara ve varisi olan kişilerde uygulama yapılmaz.

Güzellik salonlarının vazgeçilmez cihazlarından birisi radyo frekans cihazlarıdır. Yenilenen teknolojilerle radyo frekans cihazlarının etkinlikleri daha da artmıştır.

Nihal ADAĞ

Güzellik Uzmanı Eğitmeni

Make-up Artist

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum