Nihal Adağ

Nihal Adağ


Nihal Adağ ile Güzelliğe dair...

18 Aralık 2018 - 15:51

Güzellik Uzmanlık Eğitmeni Nihal Adağ, Güzellik ve Estetik üzerine verdiği eğitimleri ve uygulamaları artık Manisa Gündemi (www.manisagundemi.com Haber sitesinden sizlerle paylaşacak. Güzellik ve Estetiğe dair ne varsa N A Güzellik ve Estetik Eğitmeninden takip edin.

Nihal ADAĞ

Güzellik Uzmanlık Eğitmeni

Make-up Artist

Bu sayıda sosyal sorumluluk projesini kendi çalıştığı alanda uygulayan Güzellik Uzmanı Eğitmeni Nihal ADAĞ ile birlikteyiz.

Sayın ADAĞ kendinizi tanıtarak, sosyal sorumluluk projenizden bahseder misiniz ?

İzmir’de güzellik uzmanı eğitmeni olarak çalışıyorum. Bu alanda özellikle kemoterapi gören hastalarda kalıcı makyajla  bu hastalara doktorlarının izin vermesi halinde ücretsiz kalıcı kaş yapılması ve  meme kanseri olan ve sonrasında mastektomi geçiren hastalarda yine doktorlarının izin vermesi halinde medikal kalıcı makyajla areola uygulamasını ücretsiz olarak merkezimizde yapıyoruz.

Bu sosyal sorumluluk projesinin sonuçları nasıl ? Bu kişilerin geri bildirimlerinden bahsedebilir misiniz ?

Sosyal sorumluluk projesinde işlem yaptığımız kişilerle çok yakın bir ilişki kuruyoruz. Onların bu zor hastalık dönemleri içinde bir nebze olsun moral kazanmalarını görmek, hayata daha sıkı bir şekilde tutunduklarını izlemek bizi çok mutlu ediyor. Projeye ücretsiz olarak katılanlardan aldığımız geri bildirimlerde bizlere psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissettikleri ve aynaya daha rahat bakabildiklerini bize söylüyorlar. Bu proje ile alanımızda hedefe ulaştığımızı düşünüyoruz.

                               

Siz buna paramedikal makyaj diyorsunuz sanırım. Başka hangi alanlarda paramedikal makyaj yapıyorsunuz ? Bunun incelikleri nedir ?

Kalıcı makyaj kozmetik uygulamalarının yanında pek çok medikal sorunun çözümünde de yardımcı bir araç olarak kullanılmaktadır. Kişilerin günlük hayatını etkileyen, yaşam kalitesini azaltan bu etkilerini azaltmak amacıyla medikal kalıcı makyaja yada medikal dövme işlemine başvurulmaktadır. Bu işlemler kişinin doktorunun onay vermesi durumunda yapılmaktadır. Uygulama alanları genellikle şunlardır;

•          Alopecia areata,

•          Mastektomi sonrası areola,

•          Göğüs ameliyatları sonrası yara izi giderme,

•          Yanık (iz kapama, yapılandırma )

•          Dudak asimetrisini yapılandırma

•          Saç sakal efekti (sıkılaştırma)

•          Vitiligo (renk kaybı)

Özellikle göğüs kanseri ameliyatlarından sonra cerrahi girişimlerle meme ucu tekrar yapılandırılır. Kalıcı makyaj bu noktadan sonra devreye girer. Areola halkasının içine doğal pigmentler vasıtasıyla boya enjekte edilerek bu alanın kendi doğasında olduğu gibi renklendirilmesi sağlanır. Renklendirme işlemi 60 dakikada sürmektedir. Genellikle uzun süre renk kaybı olmadan ilk gün yapıldığı görünümünü korur.

Her hastalıkta olduğu gibi kemoterapi gören kişiler için, büyük desteğin moral olduğunu özgüvenini kazanması ile büyük mesafe kat edeceğine inanıyoruz. Bunun kazanılması zor değildir. Bizde bunun için farklı bir uygulama ile kemoterapi görmüş olan ve doktor izni bulunan vatandaşlarımızın kaş kirpik ve areola çalışmalarını yapmaya başladık, biz istiyoruz ki hayatlarına gülümseyerek devam etmenin mutluluğu yaşasınlar.

Son olarak neler söylemek istersiniz ?

Kalıcı makyaj uygulamasının bu alanda kullanılması insanların çok bilmediği bir uygulama. Biz bu uygulamanın herkes tarafından bilinmesini ve özellikle kemoterapi görüp kaşları dökülen ve meme kanseri sonrası mastektomi ameliyatı geçiren kişilere doktorlarının izin vermesi durumunda, kalıcı medikal makyaj yapılmasının moral ve motivasyonu artırarak kişilerin normal hayatına dönüşlerinde faydalı olacağını düşünmekteyiz. Bu durumda olup bize başvuran kişilere sosyal sorumluluk projemiz gereği elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Nihal Adağ ayrıca Güzellik Salonu kurulumu eğitim ve danışmanlık hizmetleri yanı sıra medical cihaz hizmeti de verdiklerini söyledi...


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum