Mehmet Emin Sofuoğlu

Mehmet Emin Sofuoğlu


KİM KAZANACAK, KİM KAYBEDECEK?!..

12 Eylül 2017 - 11:38

Bu dünyada nasıl yaşaması gerektiğini, ölmeden önce öğrenen ve tatbik eden kazanacak!.. Nefsine hoş gelen tatlı arzularını, Allah'ın hoşuna gitmediği için terkeden kazanacak!.. Allah'ın rızası dışında ki her şeyi kaybetmeyi göze alabilen kazanacak!.. Her gün azalan ömrüne rağmen, her gün imanı kuvvetlenen kazanacak!.. Gecelerin en orta yerinde, uzun secdelerini, sıcak yatağına ve tatlı uykusuna tercih eden kazanacak! Geçmişini muhakeme ve muhasebe eden, haline şikayet eden, geleceği garanti görmeyen kazanacak!.. Secdeye baktığı gözlerle, harama bakmayan kazanacak!.. Kalbi ve gözleri ağlayarak, yüreğinden tevbe eden kazanacak!.. Kur'an'ı ve Sünneti, hiçbir ayrıntısını kaçırmadan titizlilikle, heyecanla hayatında tecessüm ettirmek için çabalayan kazanacak! Kendi kusurları ile uğraşmaktan, başkalarının yanlışları ile uğraşmaya vakti kalmayan kazanacak!.. Kazancında, yaşantısında Allah'ın hoşnutluğunu kazanabilmek için helale ve harama titizlik gösteren kazanacak! Kazandığında yetimlerin ve fakirlerin hakkı vardır diyerek, gizlice yalnız Allah için infak eden kazanacak! Zulme karşı onurlu bir mücadeleyi hayatının merkezine koyup, Adalet ve merhamet ile zulme garkolmuş yeryüzünde Hakk'ı hakim kılmaya adanan kazanacak!.. İmanını, nefsine ve zulmete karşı cihad ile süsleyen kazanacak!.. Mescid-i Aksa'yı / Kudüs'ü ve ümmetin mazlumlarını özgürlüğüne kavuşturmak için hayaller kuran, onunla dertlenen, gücünün yettiğince "bir şeyler" yapmak için çırpınan kazanacak!..

PEKİİ KİM KAYBEDECEK BİLİYOR MUSUNUZ?

Tüm vizyonları ve davaları, konforlu bir ev, lüks bir araba, makam, şöhret, şehvet ve helal mi haram mı olduğu önemsenmeden kazanılmış çok para olanlar kaybedecek! Devletin millete hizmet için tahsis ettiği makama ve paraya aç gözlülükle ağzı sulanan harisler kaybedecek! Kibirden burnu Kaf Dağı'nda gezen zavallılar kaybedecek!.. Adalet ve merhamet duyguları komaya girmiş, dünya menfaatlerinin haricinde gözü hiç bir şey görmeyen, erk sahibi güç sarhoşları kaybedecek!.. İyiliklere kapı aralayanları karalayanlar kaybedecek! Kendinin ve cocuklarının dünyalarını imar etmeyi, kalplerini imar etmeye tercih edenler kaybedecek!.. Abdestli, besmeleli, namazlı, adaletli, merhametli, iyilik sahibi bir nesil yetiştirmek için dertlenmeyen, çabalamayan, bunu mühimsemeyenler kaybedecek!.. Devlete, millete hizmet etmeleri için getirildikleri makamları, nefsinin arzularına hizmet ettirenler kaybedecek! Faizle mücadeleyi bir kenara bırakmş, Faizin her türlüsnü,kendince haklı mazeretlrle meşrulaştrarak kullanan ve bunu savunanlar kaybedecek! Halkı sevip, Halıkı unutanlar, İnsanların övgüsünü, takdirini, alkışını önemseyip, Alemlerin Rabbi'nin hoşnutluğunu önemsemeyenler kaybedecek!.. Gösterdikleri her tutum, davranış ve kurdukları her cümlede sadece menfaat hesabı yapıp, Ahiret hesabını kazanma hevesi olmayanlar kaybedecek!.. Kendinin ve çocuklarının cebini doldurmayı, kalbini doldurmaya tercih ederek; ahlakı, onuru, haysiyeti, şerefi bir kenara bırakanlar kaybedecek!.. Zenginliği, konforu, lüksü sadece kendi hakkı gibi görüp, zihinlerini, zekalarını, keseri hep kendine yontmak için çalıştıranlar kaybedecek!.. Kazancında, yaşantısında Allah'ın hoşnutluğunu kazanabilmek için helale ve harama, Allah'ın çizdiği sınırlara titizlik göstermeyenler kaybedecek! Yokluğun, bir çöl fırtınası gibi hayatlarını kasıp kavurduğu fakirlerin, çocuklarına ne yedirip ne giydireceği ile dertlenmeyen harisler kaybedecek!..

Kazandığında yetimlerin ve fakirlerin hakkını gözetmeyen, infak etmeyenler kaybedecek! Mescid-i Aksa'yı / Kudüs'ü özgürlüğüne kavuşturmak için hayaller kurmayan, onunla dertlenmeyen, gücünün yettiğince bir şeyler yapmak için çırpınmayanlar kaybedecek!..

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum