Adem ŞAHİN

Adem ŞAHİN


MURAT BAYBATUR 6’NCI SIRADAN ADAY GÖSTERİLECEĞİ İDDİA EDİLDİ

26 Şubat 2015 - 00:00

AK Parti eski il başkanı Murat Baybatur, İl başkanlığına tekrardan aday olmayarak Milletvekilliğine aday adayı oldu. AK Parti Kulislerinde konuşulanlar arasında Baybatur’un 6’ncı sıradan listeye gireceği oldu.

 

Buna gerekçe ise İl Başkanlığı seçimleri öncesi İl Başkan adayları ile eski il başkanı Ankara’ya giderek Başbakan Ahmet Dağutoğlu ile görüşmesinde geçen bir diyolog öne sürüldü. Başbakan İl Başkanlığı seçimleri öncesi İl başkan adayları ile görüşürken eski il başkanı Murat Baybatur ile Manisa’yı değerlendirdiği sırada Başbakan Dağutoğlu, eski il başkanına Baybatur’a Manisa nasıl kaç tane Milletvekili çıkartırız sorusu üzerine eski il Başkanı Murat Baybatur, 6 tane çıkartırız demesinin üzerine Başbakan Dağutoğlu tamam o zaman seni 6’ncı sıraya yazıyorum dediği iddia  ediliyor.  Manisa’da 2011 seçimlerinde AK Parti 5, Cumhuriyet Halk Partisi 3, Milliyetçi Hareket Partisi 2, Milletvekili çıkartmıştı. 2015 Seçimlerinde Manisa’nın Milletvekili sayısı 9’a düştü. Dolayısıyla 9’a düşen Milletvekili sayısı Ak Partiden bir Milletvekili eksilmesi olarak görülüyor, eğer AK Partiden düşerse AK Parti’nin Manisa’da 4 tane Milletvekili ancak çıkarması bekleniyor.

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç Milletvekilliği aday belirlemelerinde Manisa’ya müdahil olmazsa Başbakan Dağutoğlu Murat Baybatur’u 6’ncı sıraya yazması dâhilinde Baybatur’un vekillik hayali suya düşecek. Uzun yıllılar siyasi bir kimlik ile zırhlanan eski İl Başkanı siyasi bir kimliği olmaması durumunda ne yapacağı AK Parti kulislerinde konuşuluyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum