Reklamı Geç

YAZAR SEDAT DANACIDAN ÖRNEK PROJE

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak çalışan doğasever yazar Sedat Danacı, Kutlu Yayıncılık tarafından yayınlanan ‘Son Ayak İzi ve Fibula’ adlı romanlarının telif hakkı gelirlerinin tamamını okurları adına doğaya bağışlayacak.

YAZAR SEDAT DANACIDAN ÖRNEK PROJE
06 Ekim 2019 - 17:27

Eğitimci yazar Sedat Danacı sıkı bir doğa dostu. Hayatında doğanın ayrı bir yeri var ve boş zamanlarında doğanın içinde yaban hayatıyla iç içe bir hayat yaşıyor. Doğal yaşam yazarın yaşamının merkez noktalarından biri. Doğal olarak romanlarının merkezinde de doğal yaşam var. Doğal yaşam konusunda çok hassas olan yazar örnek bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

 Sıkı bir doğasever olan Eğitimci yazar Sedat Danacı yeni projesi adına yaptığı açıklamada:

“2018'de yayımlanan Son Ayak İzi romanım ve 2019'da yayımlanan ilk kitabın devamı olan Fibula adlı romanımın telif hakkı gelirlerinin tamamı ile ağaç dikeceğiz. Okurlarım ve doğaseverler adına, ağaçsız kalmış dağlara, özellikle yaban hayvanlarının karnını doyurmakta zorlandığı bölgelere, çeşitli meyve fidanları dikeceğiz. Projemizin en basit açıklaması bu." dedi.

Yazar Sedat Danacı sözlerini, "Ne kadar fazla kitap satılırsa, o kadar çok sayıda fidan olarak doğaya geri dönecek. Destek veren ve toplu alımlar yapan kurum ve kuruluşları, fidan dikimi esnasında ismen de anacağız. Umarım okurlarım, doğaseverler, kurumlar ve kuruluşlar bu güzel projeye gerekli desteği verir. İnsanoğlu olarak bolca yararlanıp acımasızca tükettiğimiz  doğayı ve doğal yaşamı bir nebze olsun desteklemeye çalışan bu projem geniş kitlelere umarım ulaşır.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum