Yaralı, Gözünü İl Sağlık Müdürlüğüne mi Dikti?

31 Mart 2019 tarihinde yapılan mahalli seçimlerde 3 dönem kuralı uygulamasına takılan Dr.Hüseyin Yaralı Saruhanlı’dan Belediye Başkanlığı seçimlerine girememişti.

Yaralı, Gözünü İl Sağlık Müdürlüğüne mi Dikti?
15 Haziran 2020 - 14:13
Mahalli seçilerin ardından Saruhanlı Belediye Başkanlığı görevini devreden Manisa İl sağlık müdürlüğünde destek hizmetleri başkanı olarak göreve başlayan Dr.Hüseyin Yaralı ’nın gözünü Manisa İl Sağlık Müdürü’nün koltuğuna diktiği öğrenildi.

Manisa il Sağlık Müdürü olarak görev yapan Necip Yemenici iki buçuk yıl önce Manisa’ya İl Sağlık Müdürü olarak atanmış, yaptığı başarılı çalışma ve projelerle her kesimin beğenisini almaya devam ediyor.

Sağlık İl müdürü Necip Yemenici’nin, siyasete kurban olabilme ihtimalinin, başta il sağlık müdürlüğü personeli olmak üzere tüm Manisalılar tarafından tedirginlikle karşılandığı öğrenildi.

Saruhanlı Belediye başkanı olarak birçok soruşturmada adı geçen Dr. Hüseyin Yaralı'nın bu göreve getirilmeye çalışılması hem siyasi arenada, hem de sağlık personelleri arasında tedirginliğe neden olmaya başladığı öğrenildi.
Pandemi nedeniyle tüm çalışmalar durmuş olsa da tekrar normalleşmeye başlanan bu günlerde, Yaralı'nın da il Sağlık müdürü olabilmek için siyasi kulislerde çalışmalarına başladığı öğrenildi.
Afyonkarahisar'da da yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Manisa Sağlık İl Müdürü Necip Yemenici Manisa'da da birçok proje ve çalışmada öncülük yaparak hem sağlık çalışanları hem de vatandaşlar tarafından takdir toplamıştı.
2.5 yıl gibi kısa bir sürede Manisa ya sağlık konusunda çağ atlatan mesai merhumu gözetmeden gece gündüz çalışan Necip Yemeneciye Manisa halkı müteşekkil ve hayran olmuştur. Ve kamuoyun da konuşulan işi ehline verilmelidir anlayışıdır. Onun bunun adamı değil çalışkan insanlara sahip çıkılmalı ve ehil olan devam etmelidir şeklinde düşüncelerini dile getirmektedirler. Vatandaşların sağlık bakanlığından Necip Yemeneciye sahip çıkılması talepleridir.
HABER ADEM ŞAHİN

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa
    6 ay önce
    Ne oldu il sağlık müdürü mu oldu Hüseyin Yaralı hayırlı uğurlu olsun başarılar