Yabancı Dizi

Yabancı Dizi
24 Ekim 2020 - 10:55

Yerli diziler için güzel bir alternatif olan yabancı diziler trajedi, dram, macera ve daha pek çok farklı türlere sahiptir. Özellikle ülkede Game Of Thrones’un popüler hale gelmesi birçok insanın bu tarz dizilere olan merakını artırmıştır. Amerikan yapımı olan diziler her yaştan insanın ilgisini çekmeyi başarmıştır. Hem Türkçe dublajlı hem de altyazılı izlenebilen bu diziler aynı zamanda yabancı dilini geliştirmek isteyenler için de iyi bir fırsat olmaktadır. Tabi bunun için düzgün ve doğru altyazılı dizileri izlemek gerekir.
 
Yabancı diziler ortalama yirmi ile kırk dakika arasında sürmekte iken yerli dizilerde bu süre bir buçuk saate kadar çıkmaktadır. Süresi kısa olduğundan dolayı daha az bütçe ve senaryo sıkıntısıyla piyasadaki yabancı dizi sayısı da sürekli artma eğilimindedir. Bunun yanı sıra gelişmiş altyapı veefekt sistemlerine sahip olunması birbirinden kaliteli dizi ve filmlerin çıkmasına zemin hazırlar.
 
Yabancı Dizi Önerileri
Yabancı dizi önerileri içinde ilk sırada 2019 yapımı olan Çernobil yer almaktadır. 1986 yılında Ukrayna’daki Çernobil felaketinde yaşananları anlatan dizi gerilim ve dram türündedir. Tüm zamanların en iyi dizileri arasında yer alan Çernobil’de şehirdeki nükleer teste yaşanan patlamayla birlikte yetkililer tarafından alınan kararlar işlenir.
 
En çok izlenen yabancı dizi önerilerinden biri de BrekingBad dizisidir. Dizinin başrolü çocuklarına, eşine ve işine aşık bir adamdır fakat sadece iki yıl ömrü kaldığını öğrenir. Kanser olan kimya öğretmeni Walter White öldükten sonra sevdiklerine büyük bir miras bırakmayı amaçlar. Bunun için kimya bilgisini uyuşturucu üretmek için kullanır ve bununla birlikte başka bir adama dönüşür. Su., gerilim ve dram türlerinde olan dizi 2008 ile 2013 yılları arasında verilmiştir. Bunlara alternatif olarak Game Of Thrones, Our Planet, Sherlock, True Detective, Band Of Brothers, Better Call Saul, Fargo gibi diziler de izlenebilir.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum