Vali Deniz, Gölmarmara Tiyenli Mahalle Sakinleriyle Buluştu

Vali Ahmet Deniz, daha önce karpuz ekimi döneminde ziyaret ederek karpuz hasatına katılacağına dair söz verdiği Tiyenli Mahalle sakinlerine verdiği sözü tutarak karpuz hasatına katıldı.

Vali Deniz, Gölmarmara Tiyenli Mahalle Sakinleriyle Buluştu
28 Haziran 2019 - 10:19

İlk olarak Gölmarmara’da yaşanan aşırı yağış sonrası taşan dere yatağı ile yağıştan etkilenen karpuz ve kavun tarlalarında incelemelerde bulunan Vali Deniz daha sonra Tiyenli Mahalle sakinleriyle bir araya gelerek sohbet etti.

Ziyarette, Vali Ahmet Deniz’e Gölmarmara Kaymakam Vekili Necmettin Yalınalp, Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk eşlik etti.

Yaşanan yağış ve dolu sebebiyle zarar gören çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Ahmet Deniz “Çiftçimiz, alın teriyle çalışıp, sonunda emeğinin karşılığını almak için uğraşıyor. Emeklerinizin karşılığını aldığınızı görmek bizleri de çok mutlu ediyor. Bazen elimizde olmayan sebeplerden kaynaklı ürünlerimiz zarar görüyor. Böyle sıkıntılı durumları yaşamak istemiyoruz ancak doğal afetlere engel olabilme şansımız yok. Ama zararımızı en aza indirmek, telafisini sağlamak ve en az hasarla bu durumdan çıkmak için gerekli tedbirleri almalıyız. Bu tedbirlerin en başında da tarım sigortası yani Tarsim geliyor. Bütün çiftçilerimizin tarım sigortasını yaptırmasını istiyoruz.“ dedi.

Gölmarmara Tiyenli Mahalle sakinleri de kendilerini ziyaret eden Vali Ahmet Deniz’e kendilerini bu süreçte yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

Tiyenli Mahallesi kavun ve karpuz üreticilerine bereketli ve hayırlı bir hasat dönemi dileyen Vali Deniz, çiftçilerle birlikte kavun ve karpuz hasatına katıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum