Uğurlu Sakinlerini Rahatlatan Çalışma

MASKİ Genel Müdürlüğü, Köprübaşı ilçesi Uğurlu Mahallesi’nde menfez çalışması yaparak mahalle mezarlığına geçişte yaşanan taşkın sorununu ortadan kaldırdı.

Uğurlu Sakinlerini Rahatlatan Çalışma
30 Kasım 2018 - 14:05

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yoğun yağışlı mevsimlerin gelmesiyle birlikte il genelindeki dere ıslah çalışmalarına hızla devam ediyor. Bu kapsamda MASKİ, Köprübaşı ilçesine bağlı Uğurlu Mahallesi’nde de dere taşkınlarının ıslahı için menfez çalışması gerçekleştirdi. Aşırı yağışlarda meydana gelen su taşkınları sebebiyle mahalle kabristanına geçişte sorun yaşayan vatandaşların sıkıntısı ortadan kaldırıldı. MASKİ Köprübaşı Şefi Enver Çetin, Uğurlu Mahalle Muhtarı Nasuh Bozkaya ile birlikte çalışmaları yakından takip etti.
“Mezarlığa gidip gelmemiz zor oluyordu”
Uğurlu Mahalle Muhtarı Nasuh Bozkaya, “Yağmur yağdığı zaman dağdan gelen sular aşağıya doğru iniyor ve yola taşıyordu. Her yer su ve çamur içinde kaldığından mezarlığa gidip gelmemiz zor oluyordu. Bu nedenle menfez talebinde bulunduk. Sağolsunlar ekipler gelip çalışmalarını yaptılar. Bundan sonra Allah’ın izniyle afet derecesinde bir yağış olmadıkça sıkıntı yaşanmaz. Hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyor, devamını bekliyoruz” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum