TİYATRO FESTİVALİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Çocuk ve gençleri her türlü bağımlılıktan korumak amacıyla yola çıkan Manisa Bağımlılığı Önleme ve Sağlıklı Yaşam Derneği’nin (MASDER) Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) AR-GE Birimi ve Yunusemre Belediyesi gibi bir çok kuruluşun desteği ile düzenlediği ‘Tiyatro Festivali’ büyük ilgi gördü. 

TİYATRO FESTİVALİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
25 Mayıs 2019 - 16:23

Tiyatro Festivali’nin MASDER Başkanı Şule Uygur ve eşi HİRAŞ Medya Grup Başkanı Rıfat Emin Uygur’un ev sahipliğinde Cafe 236 Lounge’de 10 kategoride gerçekleşen ödül törenine Manisa Vali Yardımcısı Volkan Köksal, İŞKUR İl Müdürü Alattin Aslan, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan, Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Fırat Özcan, Yunusemre Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Elif Binici, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Nihat Akyol, Demokrat Gazeteci ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi, TBMM 85. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi, Manisa Sosyal Bilimler Lisesi, Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu okul müdürleri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.


MASDER Başkanı Şule Uygur iftar yemeği sonrasında yaptığı derneğim faaliyetlerini anlatan konuşmasında toplumun geleceği olan çocukları her türlü bağımlılıktan korumak ve sağlıklı bireyler yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen Tiyatro Festivali kapsamında 5 lise ve 1 ortaokulun tiyatro kolu öğrencilerinin toplamda 6 oyunla Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda sahne aldığını, Manisalıların ve tiyatroseverlerin festivale gösterdiği ilgiden büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Şule Uygur, “Öğretmen ve öğrencilerimiz büyük bir çaba ve özveri ile 6 ay boyunca hazırlandılar, sahne aldılar, başarılı bir performans ortaya koydular, bu harika gösteriler için kendilerine çok teşekkür ederiz. Şimdi biz de bu heyecan dolu özel gecede başarı ödüllerimizi sahipleri ile buluşturuyoruz” dedi.

Tiyatro Festivali’nin 10 kategoride gerçekleşen ödül töreninde sonuçlar şöyle açıklandı; Juri Özel Ödülü ‘Hey Gidi Günler’ adlı oyunla Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi’ne, En İyi Ekip Ödülü ‘Boyacı’ adlı oyunla 85. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne, En İyi Oyun Ödülü ‘Ah Şu Gençler’ adlı oyunla Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu’na, liseler katagorisinde En İyi 3’üncü Oyun Ödülü ‘Senin Annen Bir Melekti Yavrum’ adlı oyunla TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi’ne, En İyi 2’nci Oyun Ödülü ‘Kanaviçe’ adlı oyunla İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, En İyi 1’inci Oyun Ödülü ‘Barış’ adlı oyunla Manisa Sosyal Bilimler Lisesi’ne verildi. Törende; Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu’ndan Eylül Peksoy ‘Umut Vadeden Kadın Oyuncu Ödülü’, aynı okuldan Arda Binici ‘Umut Vadeden Erkek Oyuncu Ödülü’, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Selvinur Durak ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ ve Manisa Sosyal Bilimler Lisesi’nden Şerif Emre Güngör ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü. Ödüller, Vali Yardımcısı Volkan Köksal ve diğer davetliler tarafından öğrencilere takdim edildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum