T.C ve Ay Yıldızlı Logo'ya Ak Parti ve MHP'den Ret

Saruhanlı Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı, Belediye Başkanı Zeki Bilgin'in Başkanlığında Üzüm Otel'de yapıldı.

T.C ve Ay Yıldızlı Logo'ya Ak Parti ve MHP'den Ret
07 Eylül 2019 - 11:03 - Güncelleme: 07 Eylül 2019 - 11:10

Toplantı gündeminin birinci maddesinde Saruhanlı Belediye logosunun değiştirilmesi konusu ele alındı.

Başkan Zeki Bilgin burada yaptığı açıklamada, Saruhanlı ile özdeşleşmeyen mevcut logoyu değiştirmek istediklerini bu kapsamda Belediye'de görevli grafikerin yeni bir logo hazırladığını, bu logoya Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan T.C ile ay ve yıldız koyarak yeni bir tasarım yapıldığını söyledi.

Yeni hazırlanan logonun Saruhanlı'yı gerçek anlamda temsil ettiğini ifade eden Başkan Bilgin, konuşmasının ardından mevcut logonun yeni tasarlanan logo ile değiştirilmesi teklifini meclisin onayına sundu. CHP ve İyi Parti grubu ile Ak Parti grubundan Mustafa Ercan Bilgiç'in "evet" oyu kullandığı teklife Ak Parti ve MHP grubuna mensup diğer meclis üyeleri ret oyu verdi.

Oylamaya sunulan söz konusu teklif, meclisteki siyasi partilerin üçte ikisinden fazlasının onayını alamadığı için meclisten geçemedi.

Başkan Bilgin, oylama sonrası yaptığı açıklamada, Ak Parti ve MHP'li Meclis üyelerinin kararını kamuoyunun vicdanına bıraktığını dile getirdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum