SÜLEYMANLI'DA GÜNDE 960 TON İÇME SUYU ARITILACAK

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Süleymanlı Mahallesi’ne 381 bin TL’lik yatırım bedeli ile içme suyu arıtma tesisi kazandırmak için yürüttüğü çalışmalarda sona yaklaştı. Tesis çalışmaya başladığında, günde 960 ton su arıtacak.

SÜLEYMANLI'DA GÜNDE 960 TON İÇME SUYU ARITILACAK
12 Eylül 2018 - 10:09

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşların daha sağlıklı içme suyu tüketmelerini sağlamak adına çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışma kapsamında 381 bin TL yatırımla Akhisar’ın Süleymanlı Mahallesi’ne içme suyu arıtma tesisi kazandırılıyor. Montaj işlemlerinin başladığı tesisin, Eylül ayı sonunda faaliyete başlaması planlanıyor. Günde 960 ton su arıtılacak tesis ile Süleymanlı sakinleri daha kaliteli ve sağlıklı içme suyu tüketecek. MASKİ İçme Suyu Dairesi Başkanlığı şube müdürlerinden İlker Kılıç, Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Muhtarlık İşleri Şube Müdür Vekili Sezgin Gazi, MASKİ İlçe Şefi Murat İpek ve Mahalle Muhtarı Cemali Merter, çalışmaların devam ettiği tesiste incelemelerde bulundu.
“Yerinde bir hizmet mahallemize geldi”
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün mahallede yaptığı hizmetlerin her zaman yerinde olduğunu belirten Mahalle Muhtarı Cemali Merter, “Musluklardan akan içme suyumuz sorunluydu. Bu durumu MASKİ’ye bildirdik. Sağ olsunlar sorunumuz ile yakından ilgilenerek yaptıkları incelemeler sonucunda mahallemize içme suyu arıtma tesisi kurma kararı aldılar. Tesisin arıtma malzemeleri geldi. Yakın zamanda montajları yapılarak devreye alınacak. Artık musluklarımızdan daha temiz içme suyu akacak. Çok yerinde bir hizmet oldu. Bu hizmetin mahallemize yapılıyor olmasından son derece memnunuz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürümüz Sayın Yaşar Coşkun’a mahallem ve şahsım adına teşekkür ederim” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum