Soma Turgutalp'te Yağmur Suyu Hattı Döşeniyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Soma ilçesine bağlı Turgutalp Mahallesinde yağmur suyu hattı döşeme çalışmasına başladı.

Soma Turgutalp'te Yağmur Suyu Hattı Döşeniyor
28 Temmuz 2020 - 11:14

Çalışma yapılan noktada tarım arazisi ve evi bulunan mahalle sakini Mehmet Bayır da, yapılan çalışma için teşekkür ederek, MASKİ tarafından altyapı ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, altyapı sıkıntılarına çözüm olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı tarafından Soma ilçesine bağlı Turgutalp Mahallesinde yağmur suyu hattı döşeme çalışmasına başlandı. Mahalleden de geçen çevre yolu güzergahında biriken yağmur sularına ve civardaki tarım arazilerinin korunmasına yönelik yürütülen çalışmayı Kanalizasyon Daire Başkanı Mümin Deniz, şube müdürlerinden Şahika Orhan, MASKİ Şefi Ayşe Yorulmaz ve teknik personel ile birlikte inceledi. İlçede atıksu kaynaklı çevre kirliliğini ortadan kaldıran Soma Atıksu Arıtma Tesisine ulaşımın aksamasının da önüne geçilecek.
“Altyapı ihtiyacımızı karşılıyorlar”
Mahalle sakini Mehmet Bayır, “Yağmur sularının arıtma tesisine giden yolu tıkadığı için, köprünün altına biriken sudan geçemediğimiz için tarlalarımıza, evlerimize damlarımıza ulaşamadığımız için MASKİ tarafından çalışma yapılıyor. Sağolsunlar, altyapı ihtiyacımızı karşılıyorlar.”
“Mahalle mahalle, sokak sokak çalışıyoruz”
Kanalizasyon Daire Başkanı Mümin Deniz, il genelinde vatandaşların altyapı kaynaklı bir sorun yaşamaması için çalıştıklarını ifade ederek, “Mahalle mahalle, sokak sokak öncelik sırasına göre altyapı çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Soma’da yeni inşa edilen çevre yolunun altındaki güzergahta yağışlı havalarda su taşkını oluyordu. Yol geçilemez hale geliyor, vatandaşlarımız evlerine, tarlalarına gitmekte zorlanıyordu. Şimdi bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Kısa bir süre içerisinde tamamlayacağımız çalışmanın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün liderliğinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum