Soma Artık Sele Teslim Olmuyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Soma ilçe merkezine 8 buçuk milyon TL yatırımla 15 kilometre yağmur suyu hattı döşeme çalışması gerçekleştirdi. Yürütülen çalışma ile son yağışlarda ilçe merkezinde geçmişte meydana gelen taşkın manzaraları yaşanmadı. 

Soma Artık Sele Teslim Olmuyor
12 Şubat 2019 - 09:53

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki yağmursuyu yatırımlarına hayat vererek yağmursuyu manzaralarını sona erdirmeye devam ediyor. Bu kapsamda MASKİ, Soma ilçe merkezinde de 8 buçuk milyon TL maliyetle 15 kilometrelik yağmursuyu hattı döşeme çalışması gerçekleştirdi. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde tamamlanan proje sayesinde, son yağışlarda Soma’da da herhangi bir taşkın sıkıntısı meydana gelmedi. Esnaf ve vatandaşın yağmur suyu çilesine son verecek önemli bir hizmete daha imza atan MASKİ sayesinde Soma halkı yağışlı havalarda rahat bir nefes aldı.
“Döşenen hat ile sıkıntılarımız sona erdi”
Atatürk Caddesi’nde ikamet eden Zerrin Uysal, “Eskiden evimiz 1. Katta oturmamıza rağmen içeriye yağmur suları giriyordu. Şimdi döşenen hat ile bu sıkıntılarımız sona erdi” dedi.
“Büyükşehir’in çalışmalarından çok memnunuz”
Atatürk Caddesi’nde ikamet eden bir diğer vatandaş Reşide Çoban, “Çalışmalar çok güzel oldu. Büyükşehir’in çalışmalarından çok memnunuz. Eskiden yağmur sularından yol görünmüyordu. Evleri su basıyordu” ifadelerini kulandı. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum