Selendi ve Demirci Merkeze 175 KM İçme Suyu Hattı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi ve Demirci ilçe merkezlerinde gerçekleştireceği 175 kilometrelik içme suyu hattı yenileme projesi kapsamında İller Bankası ve yüklenici firma yetkilileri ile yersel tetkikte bulundu. Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 17 ilçede büyük altyapı dönüşümüne devam ediyor.

Selendi ve Demirci Merkeze 175 KM İçme Suyu Hattı
23 Haziran 2020 - 10:37

 Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Manisa İli Demirci, Selendi ve Köprübaşı İlçe Merkezleri İçme Suyu Şebeke Kesin Projesi’ kapsamında, Demirci ve Selendi’de İller Bankası ve yüklenici firma yetkilileri ile yersel tetkikler yapıldı. İçme suyu depolarının olduğu noktaları da gezen heyet, proje üzerinde incelemelerde bulundu. Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş’ı da ziyaret eden heyet proje hakkında bilgi verdi. Hazırlanan proje doğrultusunda Selendi’de 65, Demirci’de 110 kilometre içme suyu hattı yenilenecek.
SUKAP kapsamında kanalizasyon hattı ve atıksu arıtma tesisi de yapılacak
Kanalizasyon hattı ve atıksu arıtma tesisleri için İller Bankasından ‘Su ve Kanalizasyon Altyapı Projeleri’ (SUKAP) hibe desteği de alan MASKİ, Demirci’de 80 kilometre kanalizasyon, Selendi’de 39 kilometre kanalizasyon ve 10 kilometre de yağmur suyu hattı döşeyecek. Yüzde 50’si hibe kredi ile yapılacak olan proje içerisinde atıksu arıtma tesisleri de inşa edilecek.
İlçe merkezlerinin kaderi değişiyor
MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, “17 ilçemizde dur durak bilmeden projelerimize hayat veriyoruz. Uzak yakın demeksizin yürüttüğümüz projelerimiz ile Demirci ve Selendi merkezde altyapı dönüşümünü sağlayacağız. Çağımız gerekliliklerine göre büyük bir titizlik içerisinde hazırladığımız projelerimiz ile 3 ilçemizin geleceğini yeniden inşa edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün liderliğinde hemşerilerimizi hak ettiği hizmetlerle buluşturmayı sürdüreceğiz” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum