Selendi MHP'de İstifa Çatlağı Derinleşiyor

Selendi MHP’de sular durulmak bilmiyor. Selendi Belediye Başkanı Yasin Dumlupınar ve Meclis Üyesi Ahmet Erol’un MHP’den istifa etmesinin ardından ilçe yönetiminden istifalar arka arkaya gelmeye devam ediyor.

Selendi MHP'de İstifa Çatlağı Derinleşiyor
05 Şubat 2019 - 22:51 - Güncelleme: 06 Şubat 2019 - 09:59

Selendi MHP İlçe Teşkilatında başlayan istifa çatlağı günden güne derinleşmeye devam ediyor. Belediye başkanının istifasının ardından Başkan Dumlupınar’ın adaylığını destekleyen ilçe teşkilatı üyeleri MHP’den istifalarını sosyal medya hesaplarından kamuoyu ile paylaştı.

Partide Deprem Etkisi

MHP Selendi Belediye Başkan aday adaylığı sürecinde mevcut başkan Yasin Dumlupınar’a desteğini açık bir şekilde ortaya koyan MHP Selendi İlçe Teşkilatından istifalar partide adeta deprem etkisi yarattı.

MHP Genel Merkezi ve eski belediye başkanı tarafından 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP Selendi Belediye Başkan adayı olma sözü verilerek Meclis Üyeleri tarafından Belediye Başkanı seçilen Yasin Dumlupınar’a olan desteklerini adaylık sürecinde İlçe Teşkilatı her ortamda açıkça ortaya koymuştu. Başkan Dumlupınar’a olan desteklerini açık şekilde belirten ve bu desteği MHP Genel Merkezine de ileten İlçe Teşkilatı üyeleri kendilerinin iradesine hiçbir şekilde saygı gösterilmemesi ve tepeden inme bir aday gösterilmesine tepkilerini MHP’den istifa ederek ortaya koydular.

Başkan Dumlupınar’a Destekleri Devam Ediyor

Meclis Üyeleri tarafından 1 Mayıs 2018’de Selendi Belediye Başkanı seçilen Yasin Dumlupınar, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP’nin Selendi Belediye Başkan adayı olma sözünün yerine getirilmemesi ve MHP İlçe Teşkilatının iradesinin yok sayılması üzerine MHP’den istifa etmiş hemen arkasından da MHP’li meclis üyesi Ahmet Erol’da partisinden istifa ettiğini duyurmuştu. Bu gelişmeler üzerine Başkan Dumlupınar’a desteğini açıkça ortaya koyan İlçe Teşkilatı üyeleri, partililer ve meclis üyeleri bir bir istifalarını sunmaya başladı. Bu kapsamda Adem Kanyılmaz, Güven Uygun, Yasin Topcan ve İsmail Dündar istifalarını açıklayarak hem MHP Genel Merkezinin aday kararına tepkilerini hem de Başkan Dumlupınar’a olan desteklerinin devam ettiğini açıkladılar.

 

Yeni İstifalar Bekleniyor

Bu istifa açıklamalarının ardından Selendi kamuoyunda MHP’de birlik bozuldu, İlçe Teşkilatı bile Genel Merkezin gösterdiği adaya destek vermiyor algısı yüksek sesle dile getirilmeye başlandı. Önümüzde ki günlerde yeni istifaların geleceği söylenirken bu süreçte Selendi siyasetinin nasıl şekilleneceği merakla bekleniyor. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum