Selendi'de "Kariyer Günleri" Programı Düzenlendi

Manisa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ve Selendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilçedeki lise son sınıf öğrencilerine yönelik ‘Kariyer Günleri’ programı yapıldı. Programda protokol üyeleri kendi kariyer yolculuklarını ve meslek tercih sebeplerini öğrencilerle paylaştılar.

Selendi'de "Kariyer Günleri" Programı Düzenlendi
02 Mayıs 2019 - 16:01

Manisa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ve Selendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilçedeki son sınıf öğrencilerine yönelik ‘Kariyer Günleri’ programı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Selendi Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Selendi Kaymakamı Can Atak, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Selendi Cumhuriyet Savcısı Ulviye Üngörmüş, Büyükşehir Belediyesi Selendi Muhtarlık Hizmetleri Sorumlusu Sakin Gürbüz, Selendi MABEM Müdür Yardımcısı İlyas Kocademir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ataşman, İlçe Emniyet Amiri Metin Demirel, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Akçakaya, İlçe Tarım Müdürlüğünden Veteriner Hekim Tahir Benli, mühendisler, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Ahmet Cihat Eroğlu, Devlet Hastanesi personelleri ve öğrenciler, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kendi Kariyer Yolculuklarını Anlattılar

Programda, başta Selendi Kaymakamı Can Atak ve Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş olmak üzere protokol üyeleri kendi kariyer yolculuklarını ve meslek tercih sebeplerini öğrencilerle paylaştılar.

Hedef; Öğrencilerin Bilinçli Tercihler Yapmalarını Sağlamak

Programda ilçede eğitim gören lise son sınıf öğrencilerinin kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kariyerlerine yön vermelerini sağlamak için öğrencileri başarı öyküleriyle örnek olabilen, mesleki statüye sahip kişilerle bir araya getirip iletişim, motivasyon ve sinerji oluşturarak bilinçli tercihler yapmalarına katkı sağlaması hedeflend

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum