ŞEHZADELERDE TOKİ HEYECANI YAŞANDI

Şehzadeler Belediyesi’nin TOKİ işbirliği ile Sancaklıbozköy Mahallesi’nde hayata geçireceği 400 sosyal konut için hak sahipleri, başkent Ankara’da yapılan kura ile belirlendi. Törende konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Bize bugünü gösteren Rabbime hamd ediyorum. Altı yıldır kentimize bir sosyal konut projesi kazandırabilmek için büyük çaba ve gayret sarf ettik.” dedi.

ŞEHZADELERDE TOKİ HEYECANI YAŞANDI
17 Haziran 2020 - 14:49

Şehzadeler Belediyesi’nin 6 yıldır ilçeye kazandırmak için büyük bir çaba ve emek sarf ettiği toplu konut projesi ilk meyvesini verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde TOKİ’nin başlattığı “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut” projesi kapsamında Şehzadeler ilçesinde Sancaklıbozköy Mahallesi’ne yapılacak 2+1 şeklindeki 400 sosyal konut için hak sahipleri kurayla belirlendi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında başkent Ankara’da seyircisiz olarak noter huzurda gerçekleştirilen kura törenine Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur, Semra Kaplan Kıvırcık, Mehmet Ali Özkan ve Tamer Akkal katıldı. TOKİ Finansman Dairesi Başkanı Ayhan Karaca ve TOKİ Finansman Dairesi Şube Müdürü Bülent Şerefoğlu da törende hazır bulundu.

6 YILLIK EMEK KARŞILIĞINI BULDU

Törende konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik şöyle konuştu; “Bugünleri bizlere gösteren Rabbime sonsuz hamd ediyorum. 6 yıldan beri Manisa’nın kalbi diyeceğimiz Şehzadeler ilçemize bir toplu konut projesi kazandırabilmek için büyük bir çaba ve gayret sarf ettik. İmar planlarını yaptık, hazineye ait mevcut alanın TOKİ’ye tahsisini sağladık. Zemin etütleri , hali hazır harita çalışmaları hepsi belediyemiz tarafından tamamlandı. Sayısız defa İstanbul ve Ankara’da TOKİ yetkileri ile toplantılar yaptık. Nihayetinde hamdolsun şirin mahallemiz Sancaklıbozköy’e yapılacak 400 konutun hak sahibini belirlemek için kura törenindeyiz. Bugün bu hizmetin sürece kadar gelmesinde emeği ve katkıları olan başta TOKİ Başkanımız ve TOKİ personeline halkım adına teşekkür ediyorum. Yine bu çalışmalarda bizimle birlikte büyük çaba ve gayret sarf eden AK Parti Manisa Milletvekillerimize halkım adına yürekten şükranlarımı sunuyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a hem bu projenin desteklenmesi noktasında hem de ilçemize kazandırdığı tüm yatırımlarla ilgili halkım adına şükranlarımı sunuyorum. Türkiye’de çakılı her bir çivide emeği olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da destekleri, himayeleri için halkım adınateşekkür ediyorum. Konut çıkan hemşehrilerimize hayırlı olsun. Allah aileleri, sevdikleri ile birlikte sağlık içinde oturmayı nasip etsin. Çıkmayanlar da üzülmesinler. Hemen bu alanın yanında 194 dönümlük bir alan da daha yeni etapların yapılması için planlama çalışmalarımız devam ediyor. Milletvekillerimizin, Bakanımızın desteği ile orası için de başvurular alınacaktır, oraya başvursunlar. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma, destek veren dostlarımıza, büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum