ŞEHZADELER BELEDİYESİ'NİN PROJELERİ DOLU DİZGİN

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Belediyesi’nin devam eden yatırım projelerindeki son durum ve yeni yapacağı projeler hakkında Şehzadeler Belediye Meclis üyelerine bilgi verdi. İki büyük projenin bitirildiğini ve açılış için gün saydığını kaydeden Başkan Çelik, bir projenin inşaatının devam ettiğini, bir diğer projenin de temelinin atıldığını söyledi. Başkan Çelik hayata geçirilecek iki yeni projede de gelinen aşama hakkında bilgi verdi.

ŞEHZADELER BELEDİYESİ'NİN PROJELERİ DOLU DİZGİN
18 Mayıs 2021 - 17:02

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısında belediyenin yatırım projeleri hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Projelerde gelinen aşamaları anlatan Başkan Çelik şöyle konuştu; “Ahmet Bedevi Mahallemizde yaptığımız Amatör Spor Kulüpleri Tesisinde sona geldik. Şuanda zemin serim ve çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor. Bir ay içerisinde çalışmaları bitirip, teslim alacağız. Pandemi şartlarının el verdiği en kısa sürede de açılışını yaparak, hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Sancaklıiğdecik Mahallemizde yaptığımız Çok Amaçlı Salon ve Rekreasyon Alanı projemiz de tamamlandı. Ekiplerimiz çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarını bitirmek üzere. önümüzdeki günlerde buranın da açılışını gerçekleştireceğiz. Selimşahlar Mahallemizde yaptığımız Halı Saha ve Açık Düğün Salonu projemizin de inşaatı devam ediyor. Sancaklıbozköy Mahallemize kazandıracağımız Çok Amaçlı Salon, Açık Düğün Salonu, Büfe ve Çevre Düzenlemesini içeren projemizin de inşaatı başladı. 2 Milyon 112 bin 200 TL’ye mal olacak projemiz, yaklaşık 12 bin 210 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Bu projemizi de en kısa sürede tamamlayarak, halkımızın hizmetine sunacağız inşallah.

TOKİ KONUTLARI

TOKİ tarafından yapılacak 400 sosyal konut projesindeki aşama hakkında da bilgi veren Başkan Çelik “Belediyemizin çabalarıyla, TOKİ’nin Sancaklıbozköy Mahallemizde yapacağı 400 sosyal konut projesinin de şantiye kurulum çalışmaları tamamlandı. Yüklenici firma bugün yarın inşaata start verecek. Rabbim kazasız belasız tamamlamayı nasip etsin.” dedi.

KUŞLUBAHÇE’YE YENİ PARK

Kuşlubahçe Mahallesi’nde yapacakları yeni park projesindeki gelişmelere değinerek sözlerini sürdüren Başkan Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak ilçemizin gelişen bölgesi Kuşlubahçe Mahallemizde, içerisinde yürüyüş yolları, otopark, çocuk oyun alanları, basketbol sahası, kafeterya, oturma alanları ve yeşil alanlar bulunan toplam 9 bin 850 metrekarelik bir alanda yeni bir park yapıyoruz. Bu parka da Manisa eski belediye başkanlarımızdan merhum Ersan Atılgan’ın adını vereceğiz. Bu konuda Atılgan Ailesi ile de görüştük ve projemizden, düşüncemizden bahsettik. projemizi çok beğendiler. Aile içerisinde yaptıkları değerlendirme ile park içerisine anneleri Handan Hanım adına bir kreş yapma kararı aldılar. Bu da bizi ayrıca mutlu etti. Kısa bir zaman sonra atılgan

ailesi ile protokol imzalayacak ve parkımızın yapımına başlayacağız. bu yaz döneminde parkımızı tamamlayarak, hemşehrilerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz. projemiz, tamamlandığında bölge şehrimiz için yeni bir cazibe merkezi olacak. Kentimiz için hayırlı olsun.” dedi.

ŞEHZADELERE AŞEVİ

Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte Şehzadelere bir aşevi kazandıracaklarını duyuran Başkan Çelik Şehzadeler Belediyesi olarak, Türkiye Diyanet Vakfı ile ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek hizmeti verecek bir aşevenin kurulması için protokol imzaladık. Aşevinin 1 milyon TL’lik inşaat maliyetini belediyemiz üstelenecek. Ayrıca aşevine bir araç, bir de şoför tahsis edeceğiz. Burada gerek sosyo ekonomik gerekse de fiziki şartları nedeniyle hastalık, yaşlılık gibi evinde bir kap sıcak yemek pişirecek durumu, gücü olmayan ihtiyaç sahipleri, öğrencilere hizmet verilecek.” şeklinde konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum