ŞEHZADELER BELEDİYESİ MUHTARLARLA BULUŞTU

Şehzadeler Belediyesi’nin yeni dönem hizmetleri için kolları sıvayarak çalışmalarına başlayan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, yeni dönemde Şehzadelerde görev yapacak mahalle muhtarları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. 

ŞEHZADELER BELEDİYESİ MUHTARLARLA BULUŞTU
04 Mayıs 2019 - 14:41

Muhtarların belediyenin mahallelerdeki gören gözü, işiten kulağı olduğunu anımsatan Başkan Çelik, muhtarlarla istişarelerde bulundu ve ekip arkadaşlarını muhtarlarla tanıştırdı. Belediyenin mahallelerde yapacağı çalışmaların planlanması amacıyla muhtarlara formlar dağıtılarak, onların mahalleleri için talep ettikleri hizmetler kayda alındı.

Ekibiyle birlikte, yeni dönemde hayata geçirilecek hizmetler için planlama çalışmalarına start veren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, yeni dönemde Şehzadelerde görev yapacak 67 mahallenin muhtarı ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıda Başkan Çelik’in yanı sıra başkan yardımcıları ve daire müdürleri ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü de hazır bundu.

“ÇALIŞMALARIYLA GÖNÜLLERİN BAŞKANI OLMUŞTUR”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Şehzadeler Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Arslan 2014’te Değerli Başkanımız Ömer Faruk Çelik, sıfırdan başlayıp bir belediye kurarak, çalışma ve hizmetleriyle ‘Gönüllerin Başkanı’ ünvanını alarak, ekibiyle birlikte kolay olmayan bir başarıya imza atmıştır. Belediye Başkanımıza yeni döneminde de başarılar dileriz. Bize her zaman yakın duran, destek veren, bir telefon kadar yakın olan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“YARIŞ BİTTİ, ŞİMDİ HİZMET ZAMANI”

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise seçim döneminin geride kaldığını ve hizmet döneminin başladığını ifade ederek “31 Mart seçimleri yapıldı. Seçimlerin en heyecanlı kısmı belki de muhtarlarımızın seçimiydi. 31 Mart neticesinde bizler seçilerek göreve başladık. Şehzadelerimizde 30 yeni muhtarımız var. Bizleri seçen vatandaşlarımıza hizmetle mükellefiz. Seçim yarışı 31 Mart’ta bitmiştir. Artık şehrimizde yaşanan halkımıza en güzel hizmeti götürmenin zamanıdır. Tüm vatandaşlarımızı kucaklamak sevmek ve hizmet etmek bizim asli görevidir. Belediye başkanları kendi partilerinin genel merkezinden gelen bütçeyle hizmet eden değil, her vatandaşın ödediği vergilerle hizmet eden yöneticilerdir. Biz 5 yIl boyunca Şehzadelerde omuz üstünde baş taşıyan her canlıya eşit hizmet ettik. Bundan sonra da aynı şekilde hizmetlerimize devam edeceğiz. Bugün bir tanışma kahvaltısında bir araya geldik. Hem biz sizleri tanıyalım hem de muhtarlarımız icracı müdürlerimizi tanısın istedik. Birlikte halkımız için koordineli çalışmalar yapalım arzusundayız” şeklinde konuştu.

RAMAZAN İFTARLARI KURŞUNLU HAN’DA VERİLECEK

Önümüzde onbir ayın sultanı Ramazan’ın olduğunu hatırlatan Başkan Çelik “Biz 5 yıl boyunca Ramazan etkinlerini Cumhuriyet Meydanı’nda yapmıştık. Geçtiğimiz yıl 10 gün hava şartları nedeniyle etkinlik yapamadık. Bu yüzden Ramazan ayının her yıl on gün geri gelmesi nedeni ile bu yıl hava

şartları nedeniyle etkinliklerimizi burada yapmıyoruz. Kurşunlu Han’da her akşam iftar soframız kurulacak. Mahalle iftarlarımızı da bu yıl yapmıyoruz. Çünkü mahallelerimizde bizden sonra da halkımızın iftar programları oluyordu ve biz bunlara katılamıyorduk. Biz bu yıl mahalle sakinlerimizin düzenlediği iftarlaa konuk olacağız. Ayrıca muhtarlarımız ile görüşerek mahallede durumu iyi olmayan, kimsesi olmayan vatandaşlarımızı tespit edecek, habersiz bir şekilde elimizde yemeklerimiz ile çat kapı şeklinde iftarlarımız olacak. Sosyal yardım faaliyetlerinizde aynı şekilde devam edecek” dedi.

“MUHTARLARIMIZ GÖREN GÖZÜMÜZ, İŞİTEN KULAĞIMIZDIR”

Muhtarların belediye için öneminden söz eden Başkan Çelik şöyle devam etti; “Muhtarlar bizim mahallelerdeki hisseden duyumuz, gören gözümüz, işiten kulağımızdır. Bizim mahallelerin her bir sokağındaki ihtiyacı anında takip etmemiz mümkün değil. Bu nedenle muhtarlarımız ile koordineli olarak eksiklikleri tespit edecek, sorunları ivedilikle çözeceğiz. Zaten muhtarlarımız bu konuda gerçekten çok gayretli. Tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Zaten geçtiğimiz 5 yıllık sürede bu konularda muhtarlarımızın büyük destekleri olmuştur. Bundan sonra da olacağına inanıyorum.

“YENİ DÖNEM İÇİNDE PLANLAMALARIMIZI YAPACAĞIZ”

Muhtarlara hitap eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Güzgülü ise “Manisa’da yaşıyoruz, seçim sizler için de bizim için de bitti. Bundan sonra hizmet etme dönemi başlamıştır. Görevlerine yeni seçilen ve devam eden tüm muhtarlarımıza başarılar diliyorum. Bayramdan hemen sonra muhtarlarımız ile bir toplantıda bir araya geleceğiz. Türkiye kalkınmakta olan bir ülke. Kalkınmakta olan ülkelerde bazı zikzaklar oluyor. Bu nedenle her belediye başkanı da kendi önlemini alır. Bu nedenle tasarruf tedbirleri uygulama kararı alıyoruz. Belediye olarak mevcut hizmetlerimizi acil tamamlama yoluna gideceğiz. Yeni dönem içinde planlamalarımızı yapacağız.” şeklinde konuştu.

MUHTARLARIN TALEPLERİ ALINDI

Toplantıda Şehzadeler Belediyesi’nde görev yapan belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri de kendilerini muhtarlara tanıtarak, kendilerine bağlı olan belediye birimleri hakkında bilgi verdi ve telefon numaralarını muhtarlar ile paylaştı. Daha sonra muhtarlara Şehzadeler Belediyesi’nin formları dağıtılarak muhtarlardan mahalleleri için talep ettikleri hizmetleri bu formalara yazmaları istendi. Muhtarlardan alınan taleplerin önceliğine göre değerlendirilerek çalışma planlarına alınacağı ve bir plan dahilinde mahallelere talep edilen hizmetlerin götürüleceği ifade edildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum