Şehit Makbule Anısına Akıl Oyunları Turnuvası Düzenlendi

Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneğinin, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle  yürüttüğü Şehit Makbule’nin Torunları Okuyor Projesi kapsamında açılan Kitap Kahve’de Akıl Oyunları Turnuvası düzenlendi.  Akıl oyunları turnuvası, Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Cumhuriyet İlkokulu tarafından ortaklaşa organize edildi.  Öğrencilerin büyük  ilgi gösterdiği  turnuvada kıyasıya mücadele yaşandı.

Şehit Makbule Anısına Akıl Oyunları Turnuvası Düzenlendi
21 Mayıs 2019 - 14:30

Turnuva öncesinde Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Salih OKKALI ve Berran BEYDİLİ öğrencilere, Şehit Makbule’nin Torunları Okuyor Projesi ve kitap kahve hakkında bilgi verdi. Milli Mücadele  kahramanı Gördesli Şehit Makbule’yi tanıttı. BEYDİLİ “Gördesli Şehit Makbule’yi gelecek nesillere tanıtmak, aktarmak istiyoruz. Bu amaçla proje kapsamında sosyal, kültürel etkinlikler, seminerler, yarışmalar  yapmaya devam ediyoruz. Kitap Kahvede daha önce, yazar buluşması, iki seminer, satranç turnuvası düzenledik. Kitap okuma yarışmamız devam ediyor. Seminerlerimiz   devam edecek, geziler düzenleyeceğiz. Kitap Kahvemize gelen öğrenci sayısı her geçen gün artmakta. Çocuklara ve gençlere faydalı olabilmek için, proje hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.

 Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mustafa ÇALIK,  “Kitap Kahve’nin  Okulumuza yakın olması bizi ve öğrencilerimizi mutlu etti. Öğrencilerimiz, kitap kahveyi çok beğendiler, boş zamanlarında kitap okumaya ve  ders çalışmaya gelmek istiyorlar. Şehit Makbule’nin Torunları Okuyor Projesi kapsamında açılan Kitap Kahvede öğrencilerimiz için Akıl Oyunları turnuvası düzenlediği için Dernek Yönetimine çok teşekkür ederim.  Turnuvaya katılan  tüm öğrencilerimi kutluyorum”. dedi

Turnuva sonunda ödül töreni düzenlendi. Turnuvada  Eylül Su ŞAHİN birinci, Selin YILMAZ ikinci, Umeyir İNCE üçüncü oldular.  Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Berran BEYDİLİ ve Okul Müdürü Mustafa ÇALIK, İlk üçe giren öğrencilere madalyalarını takdim ettiler.  Tüm katılımcılara “Egenin Kınalı Efesi Gördesli Makbule” çizgi romanı hediye edildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum