Saruhanlı Doğalgaza Kavuştu

Başkan Bilgin, Doğalgaz Ateşinde Pişirilen İlk Kahveyi İçti

Saruhanlı Doğalgaza Kavuştu
28 Ekim 2019 - 18:06 - Güncelleme: 28 Ekim 2019 - 18:07

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yıllardır hayali kurulan doğalgaz, gerekli alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından evlerde kullanılmaya başlandı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ilçeye doğalgaz arzının sağlanması nedeniyle Cengiz Topel Mahallesi, Namık Kemal Caddesinde İsmail Levent'in evinde düzenlenen programa katıldı

Başkan Bilgin, misafir olduğu evin mutfağında doğalgazın ateşliği ocağı yakarak, yıllardır hayal edilen hizmetin gerçeğe dönüştüğünü, böylesine dev bir yatırımı Saruhanlı'ya kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Daha sonra evin hanımı tarafından doğalgaz ateşinde pişirilen kahvesini yudumlayan Başkan Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada Doğalgaz'ın Saruhanlı için hayırlı olmasını dileyerek şunları kaydetti;

"Saruhanlımıza Doğalgaz'ın rahatlığını yaşatacağımızın sözünü vermiştik. Bugün burada bu sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemiz için geç kalmış bir hizmetti ancak bizler devreye girdik, Aksa gaz firmasına her türlü kolaylığı sağladık ve yardımcı olduk. Doğalgaz hizmetinin hayata geçmesini sağladık. Saruhanlı 25 Ekim 2019 tarihi itibariyle doğalgaza kavuştu. Bu kış Cumhuriyet ve Cengiz Topel mahallelerimiz doğalgazla ısınacak. İlçe merkezindeki diğer mahallelerimiz ise önümüzdeki yıl doğalgaza kavuşacak. Hayırlı, uğurlu olsun. Buradan Aksagaz ve yüklenici firma çalışanlarını da özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

İlçedeki programa Belediye Meclisi Üyeleri Hasan Aydır ve Hasan Levent ile Aksa Doğalgaz Manisa Şubesi yetkilileri de katıldı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum