Saruhanlı'da 6 Yıl Süren İmar Uygulaması Tamamlandı

Saruhanlı Belediyesi tarafından İlçedeki Cengiz Topel mahallesinde 3 cadde ve 4 sokağı içine alan adada 6 yıldır devam eden imar uygulaması tamamlandı. Bu kapsamda 390 parselde hak sahibi olan yaklaşık bin 500 kişiye yeni tapuları düzenlenecek törenle teslim edilecek.

Saruhanlı'da 6 Yıl Süren İmar Uygulaması Tamamlandı
28 Mayıs 2021 - 10:29

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada ilçede önemli bir sorunun çözüme kavuştuğunu ifade ederek, "Vatandaşlarımızın gözü aydın" dedi. 28 Mayıs Cuma günü saat 11.00'de düzenlenecek törenle hak sahiplerine tapularını teslim edeceklerini ifade eden Bilgin, sürece ilişkin su bilgileri verdi;

"Cengiz Topel mahallemizdeki Atatürk, Hükümet ve Namık Kemal Caddeleri ile Kenar, Akıncılar, Kırlangıç ve Dörtyol sokağı içine alan adada, 3194 sayılı İmar Kanununun 18. maddesi gereğince yapılan imar uygulaması gerçekleştirdik. Uygulamamız Tapu Müdürlüğü'nce de tescil edilerek hazırlanan tapu kayıtları Belediyemize teslim edildi. Bizlerde bu yeni tapuları hak sahibi vatandaşlarımıza dağıtacağız. Böylece bu alanda 6 yıldır inşaat faaliyeti sürdüremeyen vatandaşlarımız bundan böyle inşaat yapabilecek. Hayırlı olsun.

2 YENİ YOL AÇILACAK

Başkan Bilgin, söz konusu adada hayata geçirilen imar uygulaması kapsamında, mevcut caddelerin uzunluğunda 2 yeni yol açılacağını da belirterek, böylelikle araç ve yaya trafiğinin daha da rahatlamış olacağını söyledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum