Saruhanlı Belediyesinden İşyeri Kapanan Esnaflara 500 TL Nakit Yardımı

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı saran yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisine karşı alınan tedbirler kapsamında Saruhanlı'da faaliyetleri durdurulan esnaflara Saruhanlı Belediyesi tarafından bir defaya mahsus olmak üzere 500 TL nakit yardımı yapılacak.

Saruhanlı Belediyesinden İşyeri Kapanan Esnaflara 500 TL Nakit Yardımı
31 Aralık 2020 - 11:55

HANGİ ESNAFLAR YARARLANACAK ?

İçişleri Bakanlığı'nın 18.11. 2020 tarih ve 19161 sayılı genelgesi ve 18.10.2020 tarih ve 2020 / 130 nolu İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu Kararı ile faaliyetleri geçici olarak durdurulan Sinema salonları, Kahvehane, Kıraathane, Kır Bahçesi, İnternet Kafe / Salonu, Elektronik oyun salonları, Bilardo salonları, Lokaller, Çay bahçeleri ve Halı saha işletmecileri bu yardımdan faydalanabilecek.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Saruhanlı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü söz konusu yardımdan yararlanmak isteyen esnafların başvurularını almaya başladı.

BAŞKAN BİLGİN; ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, her zaman esnafın yanında olacaklarını ifade ederek, "Bizler yasaların elverdiği ölçüde ve imkanlarımız oranında esnafımıza destek olduk. Destek olmaya da devam edeceğiz. Gönül ister ki tüm esnaflarımıza yardım edelim. Ancak şartları genelgelerde belirlenen esnaflarımıza yönelik nakit yardımı yapacağız. Bu zor günlerde esnaflarımıza sahip çıkacağız. Onların ekonomik sıkıntılarına bir nebze olsun çare olmak istiyoruz.

Hayırlı olsun. İnşallah bu içinde bulunduğumuz pandemi süreci kısa sürede ortadan kalkar, sağlıklı ve güzel günlere kavuşuruz."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum