Saruhanlı Belediyesi Esnaflara Atatürklü Türk Bayrağı Dağıttı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Saruhanlı Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından ilçedeki esnaflara Atatürklü Türk Bayrağı dağıtıldı.

Saruhanlı Belediyesi Esnaflara Atatürklü Türk Bayrağı Dağıttı
28 Ekim 2019 - 18:02

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yılında ilçeyi bayraklarla donatmak istediklerini ifade etti.

Bu kapsamda esnaflara üzerinde Atatürk'ün resminin yer aldığı Türk Bayrağı dağıttıklarını dile getiren Bilgin, şöyle konuştu;

"Cumhuriyet, bizi millet olarak yıllardır bir arada tutan, birlik ve beraberliğimizi sağlayan en önemli kazanımdır. Cumhuriyete ilelebet sahip çıkacağız. Cumhuriyete sahip çıkmak demokrasiye, özgürlüğe ve kardeşliğe sahip çıkmaktır. Her şeyini kaybetmiş bu millet, Atatürk önderliğinde Ulusal Kurtuluş Savaşı verdi ve Cumhuriyeti kurdu. Cumhuriyet dünya var oldukça yaşayacak, yaşatılacaktır.

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yılını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu ülke için can veren şehitlerimizi ve gazi olan tüm kahramanlarımızı şükran ve rahmetle anıyorum. Saruhanlılı vatandaşlarımızla birlikte cumhuriyet coşkusunu yüreğinde yaşayan herkese, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum