Salihli Köprülü Kavşağının Korkuluk Montajı Başladı

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin, Salihli’de Garaj önü ve Dörtyol kavşağının bulunduğu İzmir-Ankara E96 karayolu üzerinde yapımına başladığı köprülü kavşak inşaatında sona yaklaşıldı. Prefabrik kiriş montajları, iniş ve çıkış rampalarının zemin dolgusu ile betonlama çalışmaları bitirilen üst geçidin korkuluk montajına başlandı.

Salihli Köprülü Kavşağının Korkuluk Montajı Başladı
01 Ekim 2018 - 10:52

Köprülü kavşak çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Zeki Kayda, açılışına sayılı günler kalan üst geçit sayesinde birçok ölümlü kazanın yaşandığı ölüm yolunun tarih olacağını söyledi. Vatandaşların yıllardır özlemini çektiği köprülü kavşak özleminin kısa süre içerisinde sona ereceğini belirten Başkan Kayda, “Köprülü kavşak inşaatında çalışmalar sorunsuz devam ediyor. Ankara-İzmir istikametinde bulunan iniş ve çıkış rampalarının zemin dolgusu bitti. Prefabrik kirişlerin, kaldırım ve orta refüjlerin betonları atıldı. Oto ve kaldırım korkuluk montajları başladı. Son olarak kavşağa asfalt atılacak ve ilk etapta üst geçit ulaşıma açılacak. Daha sonra da yan yollar hizmete girecek" şeklinde konuştu.

Adım Adım Sona Yaklaşılıyor
Salihli Köprülü Kavşak ve Yol Uygulama Projesi’nin hayata geçmesiyle birlikte, bölgede yaşanan can ve mal kayıplarının önüne geçileceğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Halkımızın can ve mal güvenliği için başlattığımız bu projede önemli mesafe kaydettik. Şehiriçi ve şehirlerası ulaşım anlamında da yıllardan beri yaşanan sıkışıklığı en az seviyeye indirecek bir proje. Adım adım kavşak çalışmasının sonuna yaklaşılıyor. Halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları