Salihli'de okuma-yazma seferberliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Manisa'nın Salihli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim...

12 Mart 2018 - 17:30 - Güncelleme: 13 Mart 2018 - 10:49

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Manisa'nın Salihli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Kurumu'nda kurslar açıldı. Açılan kursta okuma yazma bilmeyen 18 kadın eğitim almaya başladı.
Kurum Müdürü Şahin Turanlı, "Kurum olarak her alanda olduğumuz gibi okuma-yazma seferberliğinde de sahada var olduğumuzu gösterdik. Kurum olarak okuma yazma seferberliği ilan ettik" dedi.
Okuma yazma kurslarının sınıf öğretmeni Gürcan Keman tarafından verildiğini belirten Turanlı, "Şuan Bahçecik, Allahdiyen, Çamurhamamı, Gökköy, Çelikli, Karaağaç, Bahçecik, Yeşilyurt ve Özyurt mahallelerinden katılım var. 2 ay sürecek eğitimlerin ardından 11 Mayıs'ta kursiyerlere başarı belgesi verilecek" dedi.
Suriye uyruklu vatandaşlara yönelik de okuma yazma seferberliği ilan edeceklerini belirten Turanlı, "Mahallelerimizde alan taraması yapıp, yetişkin ve okuma yazma bilmeyen Suriyelilere de okulumuzda okuma yazma temel amaçlı eğitim vereceğiz" dedi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com