ÖZYURT MAHALLESİ MASKİ İLE NEFES ALDI

MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesinin Özyurt Mahallesi’nde bulunan deredeki setlerde yapılan temizlik çalışması ile vatandaşların rahat bir nefes almasını sağladı.

ÖZYURT MAHALLESİ MASKİ İLE NEFES ALDI
24 Ekim 2018 - 12:44

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki derelerde temizlik çalışmalarına devam ederek su akışını daha güvenli ve sağlıklı hale getiriyor. Bu kapsamda MASKİ, Salihli ilçesine bağlı Özyurt Mahallesi’nde yağışlı havalarda mahalle merkezine kadar taşkın sularının ulaşmasına neden olan dere yatağında temizlik çalışması gerçekleştirdi. Muhtar ve mahalle sakinlerinin talebi doğrultusunda harekete geçen MASKİ ekipleri, temizlik çalışması gerçekleştirerek dağdan gelen yağmursularının mahalleye zarar vermesinin önüne geçti.
“MASKİ bizi yağmurdan çamurdan kurtardı”
Mahalle Muhtarı Ali Sarıkayalı, “Aşırı yağışlarda dağdan gelen sular mahallemize ve çarşımıza kadar iniyordu. Sularla birlikte pislik ve çamur mahalleliyi zor durumda bırakıyordu. Çarşıdaki dükkanlarımıza kadar gelen pislikten esnaf bile rahatsız olmuştu. Kış gelince aynı sorunları tekrar yaşamamak için MASKİ’ye sıkıntımızı bildirdik. Sağ olsun ekipleri anında geldiler ve derede bulunan 3 tane seti temizleyerek tıkanıklıkları giderdiler. Bu çalışmayla bizi yağmurdan çamurdan kurtardılar.  Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e, MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a ve emeği geçen personele hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları