Oto lastikçilerde yoğun kış mesaisi devam ediyor!

Kış lastiği uygulamasının 1 Aralık'ta zorunlu hale gelmesinin ardından Manisa’daki lastikçilerde yoğunluk yaşanıyor. Geçtiğimiz yıllara oranla vatandaşların daha da bilinçlenerek kış lastiği taktırma alışkanlıklarının arttığını belirten lastikçi esnafları, şimdilik işlerden oldukça memnun.

Oto lastikçilerde yoğun kış mesaisi devam ediyor!
13 Aralık 2017 - 00:46

Özel Haber: Mustafa Atadil

Manisa’da kış lastiği uygulamasının 1 Aralık'tan itibaren zorunlu hale gelmesinin ardından yazlık lastiklerini kışa çevirmek isteyen özellikle ticari araç şoförleri, lastikçilerde kuyruklar oluşturdu.

“Bilinçlenme hem sürücülerin can güvenliğini hem de biz esnafın işlerini arttırdı”

Kış lastiğinin zorunlu hale geldiğinden dolayı işlerinde de artış olduğunu kaydeden lastikçi esnaflarından Hakan Oto sahibi Hakan Yılmaz, "Kış sezonu geldiği için işlerimiz yoğunluğu artmış bulunmaktadır. 1 Aralık'tan sonra özellikle ticari araçlarda kış lastiği zorunlu hale geldi. Bunun yanı sıra kendisinin ve ailesinin can güvenliğini düşünen bir çok binek araç sürücüsüde kış lastiği taktırıyor. Vatandaşlarda geçtiğimiz yıllara nazaran büyük bir bilinçlenme var. Eski yıllarda maalesef milletimiz kış lastiğini pek ciddiye almıyordu. Gerek yaşadıkları sürüş deneyimi olsun, gerekse uygulanan cezalar olsun vatandaşlarımızı kışın kış lastiği kullanılır zihniyetine sevk etti. Bu hem sürücülerin can güvenliğini hem de biz esnafın işlerini arttırdı.”dedi.

Yılmaz ayrıca; "Normal lastik 7 derecenin altına düştüğü zaman sertleşmeye başlar ve özelliğini kaybeder. Bundan dolayı aslında bütün araçlar kışlık lastik takmak zorundadırlar.” İfadelerini kullandı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum