Otizmli çocuk anneleri yaşadıklarını anlattı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp, Bilim ve Sağlık kulübü tarafından düzenlenen etkinlikte, otizmli çocuk anneleri yaşadıklarını anlattı, annelerin otizmle mücadeleleri gözleri yaşarttı.

Otizmli çocuk anneleri yaşadıklarını anlattı
02 Mayıs 2019 - 16:23

Manisa’da Celal Bayar Üniversitesi öğrencileri otizm farkındalık ayında otizmli bireyleri ve annelerini unutmadı. Otizme mavi ışık yakmak amacıyla etkinlik düzenleyen öğrenciler, otizmli çocuk sahibi anneleri konuk etti ve yaşadıklarını dinledi. Öğrenciler ailelerin yaşadıkları sıkıntıları öğrenirken aynı zamanda hekimler ve sağlık çalışanlarından beklentilerini de öğrendi.  

CBÜ Sinema Salonu’nda düzenlenen etkinliğe katılan Manisa Otizm Derneği Başkanı Arife Güngör ve anneler de yaşadıklarını anlattı. Arife Güngör, özellikle annelerin büyük bir mücadele verdiğini belirterek, “Toplumun dikkatini otizme çekmek ve farkındalığı artırmak istiyoruz. Otizmin zorluklarını günlük yaşantımızda yoğun bir şekilde görüyoruz. Bu mücadelede anneleri en çok yoran toplumdur. Otizmli ailelerin istediği çocuklarının toplum tarafından fark edilmesi, seslerinin duyulması, onların desteklenmesi ve en önemlisi eğitimde kabul görmesidir” diye konuştu.