Okul bahçesinde kuşak töreni düzenlendi

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde bulunan Vicdan Karaosmanoğlu İlkokulunda 2018’in Ekim ayında yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye’ye uyum sağlamaları amacıyla hayata geçen "Benim Yıldızım Taekwondo" Projesi sona erdi. Proje kapsamında 72 öğrenci taekwondo öğrendi. Okul bahçesinde kuşak töreni düzenlendi. 

Okul bahçesinde kuşak töreni düzenlendi
20 Mayıs 2019 - 14:05

Törene Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kavas, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş Yeşilay Manisa Şube Başkanı Salih Fulcun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Mustafa Buldu, Tekvando İl Temsilcisi Gökay Budak, Başar Spor Kulübü Başkanı ve Milli Takım Antrenörü Süleyman Başar, protokol üyeleri katıldı. Öğrencilerde ellerindeki Türk bayraklarıyla törene renk kattı. 72 çocuğa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Milli Takım Antrenörü Serap Aydeniz tarafından taekwondo eğitimi verildi. Törende Şehzadeler Belediyesi mehter takımı bir konser verdi. 

Vicdan Karaosmanoğlu İlkokulu Müdürü Murat Kemal Bayar, Ekim 2018’de başlanan bu projenin amacına ulaştığını ifade etti. Bayar, “Çocuklarımız ruhsal ve bedensel yönden geliştiler. Arkadaşlık ilişkileri düzeldi. Bu toplumun, bu ülkenin kültürüyle harmanlandılar ve biz olduk. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu maya bu tut. Bu sporcularımız büyük başarılara imza atacaklardır, buna inanıyorum” dedi.  Tekvando İl Temsilcisi Gökay Budak, federasyon olarak ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını söyledi. 

Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, çocukların bu proje kapsamında birlik, beraberlik ve kardeşliği öğrendiğini söyledi. Eğitimin bir gönül işi, fedakarlık işi olduğunu ifade eden Ermiş, emeği geçen herkese teşekkür etti. Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, bu projede birçok kurumun yer aldığını kaydederek, “Burada kaynaşmaya ihtiyaçları yok. Burası da onların memleketleri, onların da vatanı. Çünkü biz biliyoruz ki Anadolu bütün dünyadaki mazlumların hepsine kucağını açan değerli, vefakar Anadolu insanlarının kucağıdır. Onların da anası Anadolu’dur” diye konuştu. Konuşmaların ardından taekwondo öğrenen öğrenciler gösteri yaptı. protokol üyeleri öğrencilere sar kuşaklarını bağladı.  Projeye Şehzadeler Kaymakamlığı, Şehzadeler Belediye Başkanlığı, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Başar Spor Kulübü destek verdi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum