Nurullah Savaş İstifa etti

Manisa'nın Selendi ilçesinde 2 dönem üst üste belediye başkanı seçilen tek isim olarak ilçe tarihine geçen MHP'li Belediye Başkanı Nurullah Savaş 24 Haziran genel seçimlerinde MHP'den milletvekili aday adayı olmak için istifasını Kaymakam Erkut Pamuk'a sundu.

26 Nisan 2018 - 16:58 - Güncelleme: 26 Nisan 2018 - 21:16

Manisa'nın Selendi ilçesinin 2009 yılından bu yana belediye başkanı olan MHP'li Nurullah Savaş 24 Haziran seçimlerinde MHP'den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. 2 dönem üst üste belediye başkanı seçilerek ilçe tarihine geçen Savaş'ın aday adaylığı açıklamasına Salihli'nin MHP'li Belediye Başkanı Zeki Kayda'da da katılarak destek verdi. Belediyede edindiği tecrübeleri milletvekilliğinde kullanmak ve ülkeye daha fazla hizmet etmek adına istifa ettiğini ifade eden Nurullah Savaş'ın yerine meclis tarafından yeni başkan seçilene kadar belediye meclis üyesi Ahmet Akşehirlioğlu'nun vekalet edeceği öğrenildi. Savaş, "9 yıllık süre zarfında hatalarımız olmuş olabilir. Kimseye ön yargı ile davranmadık. Belediye başkanlığı görevi onurlu görevdir sizlerden ayrılmak kolay değil" dedi. Belediyede duygusal anların yaşandığı bir törenle mesai arkadaşlarıyla vedalaşan ve 9 yıldır Selendi Belediye Başkanlığı görevini yürüten 49 yaşındaki eczacı Nurullah Savaş evli ve iki çocuk babası. 
YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • SUAT YETİŞ
    1 yıl önce
    NURULLAH BEY OLSUN TABİ BUGÜNE KADAR SELENDİ DE YAPILMAYAN BİRÇOK HİZMETİ GÖREVE GELDİĞİ GÜNDEN BUYANA YAPTI SELENDİ BU ZAMANA KADAR BU YAPILAN HİZMETİ ALMADI.NURULLAH BEYE ÇIKMIŞ OLDUĞU BU YOLDA BAŞARILAR.
www.manisagundemi.com