MERKEZ İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN MUHTEŞEM PROGRAM

Manisa’nın gözde okullarından Şehzadeler Merkez İmam Hatip Ortaokulunun hazırlamış olduğu programda İmam Hatip sevgisi salona sığmadı. Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’ndaki programı yüzlerce misafirle birlikte Okul Müdürü Mevlüt Baki Tunç ayakta izledi, pek çok misafir de salon dışında kaldı.

MERKEZ İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN MUHTEŞEM PROGRAM
02 Mayıs 2019 - 16:22

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda selamlama konuşması yapan Okul Müdürü Mevlüt Baki Tunç; “Merkez İmam Hatip Ortaokulu ailesi olarak çıktığımız eğitim yolculuğunda öğrencilerimizin vatanını milletini seven, her alanda donanımlı, gelecekte söz sahibi, imanlı nesiller ve salih insanlar olarak yetişmeleri için gayret ediyoruz.” dedi.

Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi yüksel de yaptığı konuşmada; “İmam Hatip okulları bir değerdir, başarılarıyla ve her türlü faaliyetleriyle Türkiye’de rağbet edilen okullar haline gelmiştir.” dedi. Yapılan sportif, akademik ve pek çok faaliyetle ilgili hazırlanan video ile okullarının tanıtımını yapan Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri, ilkokul 4. sınıfta okuyan tüm öğrencileri yapılacak olan kayıt kabul sınavına davet etti. Önceki eğitim öğretim yıllarında mezun olup sınav puanıyla öğrenci alan okullara kayıt yaptıran öğrencilerin de katıldı. İlahi, ezgi ve şiirlerle imam hatipli olma vurgusu yapılarak salondakilerin unutulmaz anlar yaşadığı programı gözyaşları içinde izleyenlerin olduğu görüldü.

Programda gösterilen okul tanıtım videolarındaki röportajlarda ve birebir görüşülen veliler; “2012 yılında eğitime başlayan ve o günden bugüne geçici binalarda eğitim öğretime devam etmesine rağmen akademik eğitim, mesleki eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerle Manisa’nın gözde ve kayıt için rağbet edilen bir okulu haline gelen Merkez İmam Hatip Ortaokulunun halen geçmişte öğrenci yurdu olarak kullanılan ve her açıdan kısıtlı imkanları olan bir binada eğitime devam ettiği, bina sorununun çözülerek yeni ve donanımlı bir binada eğitim öğretime devam etmeyi çoktan hak ettiğini” belirttiler. Kültür Merkezi Fuaye bölümünde öğrencilerin Görsel Sanatlar Dersinde, ebru ve ahşap boyama kursunda yaptıkları ürünler sergilendi. Programın sonunda Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde ilkokul 4. Sınıfta okuyan öğrenciler arasında geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve sponsorluğunu Çekmeköy Ekpa Fırın Cafe’nin üstlendiği Matematik ve Mektup Yazma Yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.