MASKİ'den Tarihi Çarşıya Yeni Altyapı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Gördes ilçesine bağlı Cuma Mahallesi’nde bulunan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından prestij caddesi olarak üst yapı çalışmaları devam eden Havuzluçarşı’da bir kilometrelik içme suyu hattını sağlıklı hale getirdi.

MASKİ'den Tarihi Çarşıya Yeni Altyapı
28 Kasım 2018 - 12:16
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde içme suyu sorunu yaşanmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ, Gördes ilçesine bağlı Cuma Mahallesi’nde bulunan ve ilçenin ticaret merkezi olarak kullanılan Havuzluçarşı’nın eski ve yıpranmış olan içme suyu hattını yenileme çalışmasını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından prestij caddesi olarak dizayn edilmek üzere Havuzluçarşı’da üst yapı çalışmaları devam ediyor. MASKİ ekiplerinin tamamlandığı çalışma sayesinde çarşı esnafına daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlandı.
“Yapılan işlerden memnun, yapılacak işlerden de umutluyuz”
Havuzluçarşı Esnafı Şerif Aykanat, “MASKİ tarafından çarşımızda başlatılan içme suyu hattımızın yenileme çalışması tamamlandı. Üst yapımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Tamamen bittiğinde çarşımız tertemiz olacak. Büyükşehir ve MASKİ tarafından yapılan işlerden de memnunuz, yapılacak işlerden de umutluyuz. Cengiz Başkanımıza sonuna kadar güveniyoruz. Güvenimiz hiçbir zaman boşa çıkmadı. Kendisine desteğimiz tamdır. Hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e, MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a ve emeği geçen tüm personele teşekkür ediyoruz” dedi.
“Cengiz Başkanımız bizim başımızın tacıdır”
Çarşı Esnafı Galip İpek ise, “Çarşımız çarşı olalı böyle hizmet görmedi. Yılların esnafı olarak çarşımızda altyapı yenilemesini hayal bile edemezdik. Şimdi hem içme suyu hattımız yenilendi hem de üst yapımız yenileniyor. Bizlere bu güzel hizmetleri sunan Cengiz Başkanımız bizim başımızın tacıdır. Desteğimiz Onunladır. Mahallemize ve çarşımıza yapılan hizmetlerden dolayı emeği geçen herkes sağ olsun. Cengiz Başkanımıza ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a çok teşekkür ediyoruz, çarşı esnafı olarak selamlarımızı gönderiyoruz” dedi.
“Tarihi çarşımıza görülmemiş hizmet”
Cuma Mahalle Muhtarı Mustafa Ulukan da çalışmalar ile ilgili şunları söyledi: “Bugüne kadar çarşımızda yapılan en kapsamlı çalışma MASKİ tarafından gerçekleştirildi. Tarihi çarşımıza görülmemiş hizmet verildi. Ticari faaliyetlerimizi aksatmadan yapılan bu güzel hizmeti bize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e, MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a ve MASKİ ekiplerine ayrı ayrı teşekkür ediyor, selamlarımızı gönderiyoruz.”
“MASKİ’nin hizmetlerinden tam anlamıyla çok memnunuz”
Gördes Muhtarlar Derneği Başkanı, aynı zamanda Adnan Menderes Mahalle Muhtarı olan ve çarşı içerisinde esnaflık da yapan Seyyide Cenki, “İlçemizin ilk kurulan nostaljik çarşısı Havuzluçarşı’daki içme suyu hattımızın yenileme çalışması tamamlandı. Sağ olsun MASKİ ekipleri, çalışmaları çarşı esnafına ve vatandaşa rahatsızlık vermeden tamamladı. Hizmetlerden tam anlamıyla çok memnunuz. Cengiz Başkanımıza ve MASKİ Genel Müdürümüze teşekkür ediyor, kendilerine saygı ve selamlarımızı sunuyoruz” dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum