MASKİ'den Mütevelli'ye 7 Milyonluk Yatırım

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Mütevelli Mahallesi’nde alt ve üstyapı çalışmalarını tamamladı. 7 milyon 200 bin TL yatırımın hayata geçirildiği mahallede paket arıtma ve içme suyu deposu inşaatları devam ediyor.

MASKİ'den Mütevelli'ye 7 Milyonluk Yatırım
25 Haziran 2019 - 12:37

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, belde durumundan mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin de ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Saruhanlı’nın Mütevelli Mahallesi de yıllardır beklediği hizmetlere kavuştu. Mahallede 23 kilometrelik içme suyu hattı döşeme işinde ana hat çalışmalarının tamamlanmasının ardından 27 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme çalışmasına başlayan MASKİ ekipleri imalatları noktaladı. Paket arıtma ve 100 metreküplük içme suyu deposunda ise inşa çalışmaları devam ederken mahalleye toplamda 7 milyon 200 bin TL yatırım yapıldı.
MASKİ, alt ve üstyapıya büyük önem veriyor
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, idare olarak alt ve üstyapı çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Belde durumundan mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin de sağlıklı alt ve üstyapıya kavuşması için çalışıyoruz. Daha sağlıklı yaşam alanları yaratmak için yürüttüğümüz çalışmalar ile vatandaşlarımız yıllardır bekledikleri hizmetlere kavuşuyor. İlimiz genelinde birçok mahallenin kaderini değiştirdik, değiştirmeye de devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda hayata geçirdiğimiz çalışmalar ile Manisa’nın kaderini değiştiriyoruz” dedi.  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum