MASKİ Ayıbını telafi peşinde

Mart ayı içerisinde durdurduğu sayaç okuma işlemini 1 haziran itibariyle tekrar başlatan MASKİ Genel Müdürlüğü, Nisan ve Mayıs aylarına ait su faturasını otomatik olarak yüksek yüksek keserek faturalandırmıştı. Kapalı iş yerlerine dahil su faturası oluşturan MASKİ Genel Müdürlüğü, itirazlar üzerine düzeltme yapmak zorunda kaldı. İtiraz edilmeyen faturalar için ise 2 taksit imkanı sunarak ayıbını telefi etme peşinde olduğu yorumlandı.

MASKİ Ayıbını telafi peşinde
14 Haziran 2020 - 16:19 - Güncelleme: 15 Haziran 2020 - 14:13

MASKİ Genel Müdürlüğü, koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrasında virüs yayılımına önlem olması için durdurduğu sayaç okuma işlemlerine 1 Haziran tarihinden itibaren yeniden başladı. MASKİ, Nisan ve Mayıs aylarının ödenmemiş faturalarını 2 taksite böldü.
Koronavirüs salgınına yönelik tedbirler kapsamında sayaç okuma faaliyetlerini Mart ayı içinde durduran ve bu süreçte su tüketiminin en az olduğu Aralık, Ocak ve Şubat aylarının ortalama değerlerine göre faturalandırma yapan MASKİ Genel Müdürlüğü, biriken toplam bedelli faturalar için ödeme rahatlığı sağlayacak yeni bir düzenlemeye gitti. Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün’ün de MASKİ Olağan Genel Kurulu’nda duyurusunu yaptığı düzenleme ile süreç içerisinde Nisan ve Mayıs aylarında biriken su faturalarının 2 taksitte ödeneceğini açıkladı. Salgın nedeniyle su tüketiminin arttığını da dikkate alan MASKİ, kademe uygulamasını vatandaşın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için 1 Haziran tarihi itibarıyla yapılan okumalarda kaldırdı. Bir sonraki okuma dönemi ile birlikte kademe aralığının aynı şekilde devam edeceği belirtildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatma koçyiğit
    1 yıl önce
    Resmen bizi gözgöre göre soyuyorlar su faturası elektrik doğalgazı geçti kimse tepki vermiyor diye faturaya ne ekliceklerini şaşırdılar büyük şehir ayrı ilçe belediyesi ayrı soyuyor katı atık bedeli,atık su bedeli,bakım ücreti ciğerimizi yediniz bizim