MASKİ, 760 Adet Elektrik Panosunu Yeniledi

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde eski ve sık sık arızalara neden olan 760 adet içme suyu elektrik panosunu yeniledi. Vatandaşların çalışma sayesinde arızalardan kaynaklı su sıkıntısı yaşamasının önüne geçildi.

12 Mayıs 2019 - 15:01

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde arızalardan kaynaklı su kesintisi yaşanmasını en aza indirmek için bakım onarım ve revizyon çalışmalarına devam ediyor. Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, içme suyu tesislerindeki 760 adet elektrik panosunu yeniledi. Tesislerde eskiyen ve ekonomik ömrünü tamamlayan elektrik panolarını değişimi ve bakım onarımının yapılmasıyla vatandaşların arızalardan kaynaklı su kesintisi yaşaması engellendi.
Ekonomik tasarruf sağlanıyor
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Kadir Erman Aydınyer, 2018 yılında başlanılan elektrik panolarının bakım onarım ve revizyon çalışmaları sayesinde ile geneline kesintisiz su temin edildiğini belirtti. Aydınyer, “Elektrik panolarının yenileme çalışmasını kendi bünyemizde yaparak büyük ölçüde ekonomik tasarruf sağlıyoruz. Yenilediğimiz panolar sayesinde de tesislerimizde oluşabilecek arızaların önüne geçerek vatandaşlarımızın susuzluk yaşamasının önüne geçiyoruz. Teknik personelimiz tarafından belirlenen noktalarda bakım onarım ve revizyon çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com