Manisalılar 'Geleceğe Nefes' Oldu

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü'nün ortaklaşa başlattığı ve Türkiye genelinde 11 milyon fidanın toprakla buluşturulduğu 'Geleceğe Nefes' projesi kapsamında Manisalılar da yağan yağmura aldırış etmeden seferber oldu. Manisa'da 70 lokasyonda 202 bin fidanın toprakla buluşturulduğu proje kapsamında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de Yunusemre ilçesinde bulunan uygulama alanında kendi elleriyle fidan dikti. Projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eden

Manisalılar 'Geleceğe Nefes' Oldu
13 Kasım 2019 - 12:24

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü'nün ortaklaşa başlattığı 'Geleceğe Nefes' projesiyle 81 ilde 2023 noktada 11 milyon fidan toprakla buluşturuldu. Manisalıların da seferber olduğu proje kapsamında 70 lokasyonda 202 bin fidan toprakla buluşturuldu. Proje doğrultusunda Yunusemre ilçesinde bulunan uygulama alanında program düzenlendi. Programa Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Milletvekilleri, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, kurum müdürleri ve çok sayıda Manisalı katıldı. Programın başında konuşarak proje hakkında bilgiler veren Manisa Valisi Ahmet Deniz, "Ağaç demek bereket demek. Türkiye'nin her yerinde 11 milyon fidan toprakla buluşturuluyor. Geleceğe nefes ol projesi kapsamında Manisa'da da 202 bin fidanı 70 lokasyonda dikeceğiz" dedi.
"Orman Demek Nefes Almak Demek"
         Vali Ahmet Deniz'in konuşmasının ardından protokol üyeleri ve Manisalılar fidan dikimine geçti. Türkiye genelinde eş zamanlı olarak başlatılan fidan dikimi saat 11.11'de başladı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de kendi elleriyle fidan dikti. Bereketli bir günün yaşandığını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Bugün Türkiye genelinde 11 milyon fidan dikme programı vesilesiyle bir aradayız. 202 bin fidanın da Manisa'da dikimi söz konusu. Fidan demek orman demek. Orman demek binlerce canlının yaşam alanı demek. Orman demek nefes almak demek. Orman demek yaşam demek, bereket demek. Ekonomiye katkı, geri dönmüşüm demek. Neresinden tutarsanız her tarafından güzellik geliyor. O açıdan ormanlarımızı her zaman korumamız lazım. Gelecek kuşaklara daha güzel bir Manisa bırakmak hedeflerimiz arasında. Bu vesile ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu noktada herkesin çok daha duyarlı olması gerektiğine inanıyorum. Gelecek hepimizin" diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum