Manisalı dövme sanatçısının ilginç özelliği görenleri şaşırtıyor!

Manisa’da 10 yıldan fazla süredir dövme sanatçılığı yapan ve bu güne dek yüzlerce insanın vücuduna imzasını bırakan 28 yaşındaki İlker Gazi, kendi vücudunda hiçbir dövme olmamasıyla müşterilerini hayrete düşürüyor.

Manisalı dövme sanatçısının ilginç özelliği görenleri şaşırtıyor!
12 Aralık 2017 - 22:54 - Güncelleme: 12 Aralık 2017 - 23:56

Özel Haber: Mustafa Atadil

Manisa’da uzun yıllardan beri dövme sanatçılığı yaparak geçimini sağlayan yetenekli sanatçı İlker Gazi, kendi vücudunda hiçbir dövme bulunmamasıyla dikkat çekiyor.  Yaklaşık 12 yıldan bu yana yüzlerce müşterisine ve arkadaşına dövme yaptığını, fakat kendi vücuduna hiç dövme yaptırmadığını belirten Gazi; “ Ne dini inancım ne de ailemden gelen yetiştirlime tarzı ile dövme yaptırmamamın bir ilgisi yok. Gerçeği söylemek gerekirse kendime 10 yıldır yaptıracak bir dövme modeli bulamamamdan kaynaklanan bir şey bu” diyerek sözlerine şöyle devam etti;

“Zor beğenen ama çabuk sıkılan biriyim”

 “ Uzun yıllardan beri işim gereği Manisa’da sayısız insanın vücuduna dövme yaptım. Bu mesleğe başladığım ilk zamanlardan beri kendime dövme modeli bakıyorum ama ben biraz zor beğenen biriyim o yüzden yaklaşık 10 yıl boyunca vücuduma hangi dövme modelini yaptırsam diye araştırmalar yaptım. Sonuçta bu bir kez yaptırılıp ömür boyu sizinle yaşayacak olan bir şey. Fakat kendimle yüzleştim ve sonunda dedim ki ben zor beğenen ama çabuk sıkılan biriyim, eğer kendime dövme yaptırırsam bundan sıkılabilirim diyerek 2 yıl önce kendime dövme yaptırmaktan vazgeçtim.”

“Manisa’da bir çok kişiyi dövdüm bir tek kendimi dövdürmedim”

 Dükkanına gelen müşterilerinin kendisinin vücudunda hiçbir dövme olmadığını gördüğünde hayrete düştüklerini ve bunun sebebini sorduklarını söyleyen Gazi; “Müşterilerim benden randevu alarak dövme yaptırmak için dükkanıma geliyorlar. Beni gördüklerinde önce şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar ve artık o alışkın olduğum meşhur soruyu soruyorlar; ‘Herkese dövme yapıyorsun, sende niye hiç dövme yok?’ ben de onlara mizahsen bir dille ‘Manisa’da bir çok kişiyi dövdüm bir tek kendimi dövdürmedim’ diyerek sebebini kısaca özetliyorum. Bazı insanlar ve müşterilerim vücudumda dövme olmamasının sebebini dini inanç ya da ailevi  geleneklerden kaynaklandığını söylüyorlar ama alakası bile yok. Bence dövme, yapan için de yaptıran için de bir sanattır. Ben işimi aşkla yapıyorum. Piyasada diğerlerinden farkım bu olsun diye düşünüyorum. Sonuçta her dövmeci de dövme olacak diye bir kural yok. Manisa’da ben ve profesyonel ekibimle Şehzadeler ilçesinde Gölge Tattoo adı altında hizmet vermekteyiz. Gencinden yaşlısına bayanından erkeğine kadar her kesim müşterimize profesyonel ve hijyenik hizmet veriyoruz. Dükkanımız da ayrıca kulak, göbek delme ve piercing uygulama gibi hizmetleri de barındırıyoruz.” dedi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ogün Erkaya
  4 yıl önce
  Gerçekten gölge tatto Manisa’daki birçok dövmeciden daha üstündür gerek işiyle gerek insanlığıyla gerekse işinin aşkıyla .
 • Savash
  4 yıl önce
  İlker gerçekten efendi bir arkadaş.Gölge tattoo Ege bölgesinin en iyisi.