Manisa Merkezin 50 Yıllık İçme Suyu İhtiyacı Karşılanacak

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Gürle doğal kaynak suyunun Manisa merkezi besleyeceği alanlardan biri olan Çapaçarık’taki pompalarda incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Manisa Merkezin 50 Yıllık İçme Suyu İhtiyacı Karşılanacak
20 Haziran 2020 - 18:40

Başaran, “37 milyon TL yatırım bedeli ile önümüzdeki 40-50 yılın nüfus artışını da hesaba kattığımız projemizin son bağlantıları yapılmadan önce istişarelerde bulunduk. Hattımız devreye alındığında değeri daha fazla anlaşılacak. Manisa merkezin önümüzdeki 50 yılının su ihtiyacı karşılanacak” dedi.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Gürle’de bulunan doğal kaynak suyunun daha verimli bir şekilde Manisa’ya ulaşması için yapılan çalışma ile ilgili Çapaçarık’ta incelemelerde bulundu. Başaran’a,  Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, İçme Suyu Daire Başkanı Bircan Kaynak, teknik personel ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti. 37 milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirilen projenin son bağlantı çalışmaları yapılmadan önce yürütülecek iş ile ilgili bilgi alan Genel Müdür Başaran, Manisa’nın geleceğine çok önemli bir yatırım yapıldığını belirtti.
“Hattımız devreye alındığında değeri daha fazla anlaşılacak”
MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, “Hazırladığımız her projemiz Manisa’nın geleceği için atılmış önemli adımlardan birini oluşturuyor. Her geçen gün büyüyen ve gelişen Manisa’nın su ihtiyacını karşılamak için de Gürle Ana İsale İçme Suyu Hattı Projemizi hayata geçirmiştik. 37 milyon TL yatırım bedeli ile önümüzdeki 40-50 yılın nüfus artışını da hesaba kattığımız projemizin son bağlantıları yapılmadan önce istişarelerde bulunduk. Hattımız devreye alındığında değeri daha fazla anlaşılacak. Manisa merkezin önümüzdeki 50 yılının su ihtiyacı karşılanacak. Hemşerilerimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum