Reklamı Geç

Manisa'da suya zam

Manisa Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı 2.Oturumu ve MASKİ 1.Olağan Genel Kurul Toplantısı 2.Oturumu yapıldı. Toplantıda tüm ilçe belediye başkanlarının önerisiyle Katı Atık Yönetim Sistemi Ücreti (KAYSÜ) gündeme geldi.

Manisa'da suya zam
20 Mayıs 2019 - 21:13

 Geçen dönemde Ak Parti ile MHP’yi sık sık karşı karşıya getiren konu bu kez daha tüm ilçe belediye başkanlarının talebiyle gündeme alındı. Konu, Çevre ve tarifeler komisyonuna sevki oylanarak kabul edilmişti.  Bu hafta konu tekrar görüşülerek kabul edildi. İYİ Parti’nin red oyuna karşılık Ak Parti, MHP ve CHP’nin kabul oyuyla her faturaya 5 yıldır eklenmeyen Kaysu farkı eklenmesi kabul edildi. 

Meclis toplantısının ardından MASKİ 1.Olağan Genel Kurul Toplantısı 2.Oturumu’na geçildi. MASKİ Genel Müdürlüğü’nün 2019 yılı ücret tarifesi ele alındı.  İYİ Parti Grup Başkanvekili Gökhan Köse, “2019 yılında sayın başkan suya zam yapılmayacağını beyan etmişti. Ve o dönemde Ak Partiye şov yaptırmayacağını söylemişti. 4 kişilik 1 ailenin ayda normal şartlarda 20, minimum oranda ise 8 metreküp su tükettiğini varsayıyoruz. Ve İYİ Parti olarak aylık 5 metreküplük sudan ücret alınmamasını talep ediyoruz. Ve su tarifelerine zam yapılmamasını istiyoruz. Biz bu su zammını reddediyoruz” dedi.

CHP gurubu da su zammına karşı çıktı. Birçok ilde suya indirim yapıldığına dikkat çeken CHP Grubundan Ferdi Zeyrek, su zammına yansıtılacak rakamın ekonomik krizle boğuşan vatandaşı zor durumda bırakacağı ifade edildi. Yapılan konuşmaların arından oylamaya geçildi.  CHP ve İYİ Parti’nin ret, MHP ve AK Parti grubunun ise kabul oylarıyla MASKİ’nin su tarifesine zam yapıldı.  Başkan Cengiz Ergün ise sadece tek bir cümle sarf etmek istediğini belirterek, “Almadan vermek sadece Allaha mahsustur” diyerek toplantıya son verdi.  bir sonraki toplantı 18 Haziran 2019 Salı günü yapılacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum