Manisa'da AK Partili Başkan konuştu "Siz müslümansınız CHP'ye nasıl oy verirsiniz

AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İbrahim Sayın, Dağdere Mahallesi'nde skandal konuşmalara imza attı. İlçe başkanının konuşmaları sosyal medyada büyük tepki aldı.

Manisa'da AK Partili Başkan konuştu "Siz müslümansınız CHP'ye nasıl oy verirsiniz
24 Mart 2019 - 22:03

Milletin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı ve Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, Dağdere Mahallesi'nde miting yapmış ve yüzlerce mahalle sakininin katılımı ile Dağdere'nin desteğini almıştı. Ertesi gün Dağdere'de miting düzenleyen AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Eryüksel 'in yanında bulunan AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Sayın, katılımın az olması sebebiyle yaptığı açıklamada skandal konuşmalara imza attı. 


KENDİ SEÇMENİNE HİZMET GÖTÜRMEDİKLERİNİ İTİRAF ETTİ

AK Parti seçmeninin fazla olduğu Efendi ve Cumhuriyet Mahalleleri'ne hizmet götürmediklerini kendi ağızlarıyla ifade eden İlçe Başkanı İbrahim Sayın'ın konuşmaları sosyal medyada canlı yayınlandı. İşte o konuşmalar: "Bazen kulağıma geliyor. Ya  İbrahim bu köye hiç hizmet yapmadı diye. AK Parti ilçe başkanı İbrahim arkadaşınız, elektrik tesisatınızı yeniledi. Köyünüzün yollarını yeniledik. Samimiyetimle söylüyorum; Akhisar'ın merkezi bu kadar düzgün değil. Gidin Efendi ve Cumhuriyet Mahallelerine bakın, Akhisar'ın içerisi bu kadar düzgün değil."


Konuşmanın ardından Dağdere Mahallesi sakinleri yollarının hala bozuk olduğuna dikkat çekerken, Efendi ve Cumhuriyet Mahallesi sakinleri de skandal konuşmaya büyük tepki gösterdi. Mahalle sakinleri 31 Mart yerel seçimlerinde Akhisar'da AK Parti'ye gereken dersi sandıkta vereceklerinin altını çizdi. AK Parti Akhisar Gençlik Kolları'nın sosyal medya hesabından yayınlanan skandal yayın ertesi gün yayından kaldırıldı.


HALKI BÖLMEYE ÇALIŞTI

Konuşmasının devamında halkı ayrıştırmaya ve bölmeye devam eden Ak Parti ilçe Başkanı İbrahim Sayın, din ile halkı kandırmaya çalıştı. "Bizim köylerimizin hacısı vardır hocası vardır. Bu köyün yüzde 99'u müslüman, yüzde 100'ü de hacı hocadır. Bunlar CHP'ye oy vermez" diyen AK Parti ilçe başkanına  kendi partilileri de tepki gösterdi. 


Müslümanların CHP'ye oy vermeyeceğini ifade eden Sayın'a Akhisarlılar sosyal medyadan, 'Bu skandal açıklamalar cezasız kalmamalı. Elhamdülillah müslümanız. Bölücülük yapmaya utanmıyor musunuz?' diyerek sert tepki gösterdi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • murat akhisar
    1 yıl önce
    Size bu söylemleri hiç yakıştıramadım.İmanın kimde olduğu belli olmaz.Çok yazık.