Manisa Büyükşehir Belediyesi Ödüllendirilecek

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi, yeni yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis gündem maddelerinin oylanması öncesi meclis üyelerine hitap eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 15-16 Ocak tarihlerinde Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi”nde Manisa Büyükşehir Belediyesinin de ödül alacağını söyledi.

15 Ocak 2020 - 09:29

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısında meclis üyelerine hitap eden Başkan Ergün, “Yepyeni bir yıl ve umutla karşıladığımız bu yeni yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle hepinizin ve tüm hemşerilerimin bir kez daha yeni yılını kutluyor, 2020 yılının ülkemize ve Manisa’mıza hayırlar getirmesini diliyorum. Yeni yılın ilk günlerinde ne yazık ki şehit haberleri ile yüreklerimize kor düştü. Barış Pınarı Harekatı bölgesinde hain teröristlerin bomba yüklü araçlarla yaptığı alçakça saldırıda 4 evladımız şehit oldu. Dün de, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütüne karşı yürüttüğü operasyonda çıkan çatışmada 1 askerimiz ve 1 korucumuzun şehit olduğu haberini aldık. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak, meşru haklarımızı savunmak için yurdumuzun dört bir yanında, Irak’ta, Suriye’de ve Libya’da görev yapan kahraman evlatlarımızın Allah yardımcısı olsun. Ayaklarına taş değdirmesin” dedi.

Başkan Ergün Ankara’ya Gidiyor

Mecliste görev yapan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle günü de bir kez daha kutlayan Başkan Ergün, “Meclis toplantımızın ardından Ankara’ya gideceğim. Bununla ilgili de sizlere kısa bir bilgi vermek istiyorum. 15-16 Ocak tarihlerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrifleriyle Ankara’da “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi” düzenlenecek. Burada Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de ödül alacağız. Ödülün ne ile ilgili olduğunun detaylarını da, ödülü aldıktan sonra paylaşacağız. Sözlerimi burada noktalarken, 2020 yılının ilk meclisinde alacak olduğumuz kararların Manisa’mıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com