Kula Devlet Hastanesi'nde Randevulu Dönem

Sağlık Bakanlığı'nın yapmış olduğu düzenleme ile Kula Devlet Hastanesi, Merkezi Hastane Randevu Sistemi'ne (MHRS) geçti.

24 Eylül 2011 - 14:52

Kula Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Mesut Yıldırım, ''Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan uygulamada artık vatandaşlar sıra almak için beklemeyecekler. Bakanlığın kullanıma açtığı 182 nolu telefon arandığında, hastalar Manisa içindeki ve tüm Türkiye'deki devlet hastaneleri için istedikleri doktora istedikleri tarihte randevu alabilmekteler. Uygulamaya başlandı. Kula Devlet Hastanesi ile birlikte Manisa ve tüm ilçelerinde uygulamaya başlandı. Artık hastalarımız muayene olmak için sıra beklemeyecekler" dedi.

Kula Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Y. Kürşat Özdamar ise, "Merkezi Hastane Randevu Sistemi, hastanelerdeki mevcut uygulanmakta olan randevu sisteminden farklı bir program ve randevu sistemini tek çatı altında toplayan bir sistemdir. Merkezi Hastane Randevu Sistemi ile vatandaş ve hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması, hastanelerde daha iyi kaynak planlamalarının yapılması, sağlık politikalarının geliştirilerek sağlık hizmetlerinin sunumunun verim ve kalitesinin artırılması hedeflenmektedir" diye konuştu.

Özdamar, "Bu sistem sayesinde hemşehrilerimiz evlerinden hastane randevusunu alacak, randevu saatinden 30 dakika önce de hastaneye giderek ilgili birime müracaat edeceklerdir. Randevuya mümkün olduğunca hastalarımızın riayet etmeleri sorunları azaltacaktır. Kulalı hemşehrilerimizin memnuniyeti mutluluğumuzdur" dedi.FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları