Reklamı Geç

Kula'da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

Kula’da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 99. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

Kula'da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı
23 Nisan 2019 - 12:13

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 99. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çelenk sunma ve Naci Hakkı Ulusoy İlk ve Ortaokulu tarafından hazırlanan kutlama programı düzenlendi. Programa, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Jandarma Komutanı Gürsel Aydın, İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Yardımcısı Mustafa Yıldırım, Türkiye Muhripler Derneği Kula Şube Başkanı Mehmet Çürük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Yunus Emre ve Şehit Ömer Halis Demir Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtı önünde Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen’in Atatürk Anıtı önüne çelenk sunulması ile başlayan program, Naci Hakkı Ulusoy İlk ve Ortaokulunun hazırladığı program ile devam edildi. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ile devam etti. Ardından öğrencilerin hazırlamış olduğu halk oyunları ve şiir dinletisi, çeşitli yarışmalar sergilendi. Program, ödül töreni ile son buldu.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Milli birlik ve beraberliğin korunması, ülke yönetiminde tek egemen gücün millet olduğunun göstergesi olan TBMM’nin kuruluş günü, aynı zamanda dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 99. yılını kutlamanın gururunu ve sevincini bir kez daha yaşamaktayım. Bizler aydın ufuklu çocuklarımız ile ülkemizi uygar şehirler seviyesine çıkarmak için çalışıyor, milli ve manevi değerlerimize saygılı, tarih bilinci ve şuuruyla yetişmiş, kendilerine güvenen bireyler yetiştirmek için çabalıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelenin kahraman bireylerini ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarak, tüm çocukların savaştan ve kavgadan uzak, huzurlu bir hayat geçirmeleri

temennisi ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum