KUAFÖRLER PAZARTESİDEN İTİBAREN KAPATMA KARARI ALDI

Dünyayı etkisi altına alan Covit-19 (corona) nedeniyle içişleri bakanlığı 81 ile genelge göndererek bir çok iş yerleri kapatıldı. Riskli meslek grupları içerisinde bulunan berberler ve kuaförler’in kapatılıp kapatılmayacağı belirsizliğini korurken Manisa’da bazı erkek kuaförleri ortak kararla kapatma kararı aldı.

KUAFÖRLER PAZARTESİDEN İTİBAREN KAPATMA KARARI ALDI
19 Mart 2020 - 17:13 - Güncelleme: 19 Mart 2020 - 17:27


Covid-19 ya da diğer adıyla Koronavirüs ile ilgili araştırmalar sürüyor. Dünya genelinde 215 binden fazla vaka tespit edilen Corona virüs nedeniyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durduruldu. Riskli meslekler grubu içerisinde bulunan Berberler ve Kuaförler’in kapatılıp kapatılmayacağı belirsizliğini korurken

Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Alaybey mahallesinde faaliyet gösteren erkek kuaförleri pazartesi gününden itibaren geçici bir süre iş yerlerini kapatma kararı aldı. Alaybey mahallesi erkek kuaförlerinden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi. “Alaybey Mahalesi kuaförleri olarak aldığımız ortak kararla pazartesi gününden itibren Virüsten korunma amaçlı dükkanlarımız kapalıdır. Tüm müşterilerimize duyrulur”. Denildi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum