Koldere Yeniden İnşa Ediliyor

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, 15 milyon TL alt ve üstyapı yatırımı yapılan Saruhanlı ilçesine bağlı Koldere Mahallesinde incelemelerde bulundu. Aydınyer, daha sağlıklı yaşam alanları için il genelinde yürüttükleri çalışmalar ile Manisalıların yıllardır bekledikleri hizmetlere kavuştuğunu söyledi.  

Koldere Yeniden İnşa Ediliyor
09 Temmuz 2019 - 13:27

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, belde durumundan mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin de ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Saruhanlı’nın Koldere Mahallesinde hayata geçirilen işi Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer yerinde inceledi. Aydınyer’e ziyaretinde MHP Büyükşehir Belediyesi Saruhanlı Meclis Üyesi Şerafettin Yüncüoğlu, Saruhanlı eski MHP Meclis Üyesi Ahmet Tumbalı, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Şube Müdür Vekili Yener Sav ve MASKİ İlçe Şefi Ahmet Yılmaz eşlik etti. Mahallede 57 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon hattı döşeme işinde ana hat çalışmalarının tamamlanmasının ardından abone ve parsel bağlantılarında da sona gelindi. 75 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme çalışması da yürüten MASKİ ekipleri, Koldere’ye yepyeni bir görünüm kazandırıyor. İş kapsamında 2 içme suyu deposu inşaatının da yer aldığı mahallede depoların mekanik ve elektrik tesisatlarının bağlantıları yapılıyor. Toplam 15 milyon TL yatırım yapılan Koldere, adeta yeniden inşa ediliyor.
Mahalle muhtarı Durbay da çalışmalardan memnun
Mahalle Muhtarı İbrahim Durbay da mahallelerinin çok güzel olduğunu ifade ederek çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Koldere hak ettiği hizmetlere kavuşuyor
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, idare olarak alt ve üstyapı çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Belde durumundan mahalleye dönüşen yerleşim yerlerini de hak ettikleri hizmetlerle tanıştırıyoruz. Daha sağlıklı yaşam alanları inşa etmek için yürüttüğümüz çalışmalar ile vatandaşlarımız yıllardır bekledikleri hizmetlere kavuşuyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda hayata geçirdiğimiz çalışmalar ile ilimiz genelinde birçok mahallenin kaderini değiştirdik, değiştirmeye de devam edeceğiz” dedi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları