Kızılay Şehzadeler'de şube açtı

Türk Kızılayı Manisa’da şubeleşmeye devam ediyor. Türk Kızılayı Şehzadeler Şubesi düzenlenen törenle açıldı. Ali Rıza Çevik Ortaokulu karşısında gerçekleşen açılışa Manisa Vali Vekili Volkan Köksal, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kızılay Manisa Şube Başkanı Selman Keresteci, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Kızılay gönülleri katıldı. 

30 Temmuz 2019 - 15:41 - Güncelleme: 30 Temmuz 2019 - 15:43

Türk Kızılayı Şehzadeler Şube Başkanı Akif Özer, 151 yıllık geçmişi olan Kızılay’ın Şehzadeler şubesini açmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Şehzadeler şubesinin kuruluşunun 15 Şubat 2019 tarihli genel merkez kararı ile onaylandığını ifade eden Özer, 15 Mart 2019’da ilk olağan genel kurulu gerçekleştirdiklerini vurguladı. Şubenin ilk meyvelerini geçtiğimiz bereket ayı Ramazan içerisinde toplamaya başladığını açıklayan Özer, hayırseverlerin desteğiyle 400 koli gıda paketi, fitre ve zekatları ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırdıklarını kaydetti. Özer, vatandaşlara çağrıda bulunarak kurban vekaletlerini Kızılay’a vermelerini istedi. 

Kızılay Manisa Şube Başkanı Selman Keresteci, Türkiye’nin dünyanın en zengin ülkesi olmadığını, ancak dünyanın en çok yardım eden ülkesi olduklarını belirterek, Kızılay olarak ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmaktan dolayı mutlu olduklarını kaydetti. 

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Kızılay olarak büyük bir aile olduklarını ve 151 yıldır bu bayrağı taşıdıklarını ifade ederek, bundan sonra da bu bayrağı taşımaya devam edeceklerini söyledi. 

“Kızılay demek hizmet demek” diyen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Türk Kızılayı’nın yanında olmanın herkes için önemli bir görev olduğunu vurguladı. Manisa Vali Vekili Volkan Köksal, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, birer konuşma yaparak Şehzadeler Şubesi’nin hayırlı olmasını diledi.  Şehzadeler İlçe Müftüsü Mehmet Cesur’un okuduğu duanın ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek Kızılay Şehzadeler Şubesini açtı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com