KAYMAKAM İRDELP SELENDİ MEHMET AKİF ERSOY ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ

Kaymakam Mehmet Can İrdelp, Selendi Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesini ziyaretinde Okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerle sohbet ederek okulları hakkında sorunların olup olmadığını, varsa bir sorun kendilerine iletilmesi ve gerekenin yapılacağını belirtti.

KAYMAKAM İRDELP SELENDİ MEHMET AKİF ERSOY ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ
13 Ekim 2018 - 09:29

 Öğrencilerle birlikte yemeğe geçen Kaymakam İrdelp kendisine özel servis yapılmasını istemeyerek sıraya girip yemeğini aldı. Öğrencilerle uzun süre sohbet ederek kendi eğitim hayatından da örnekler vererek tavsiyelerde bulundu. Keyif verici bir gün geçirdiğini aktaran Kaymakam İrdelp" Okullarımızı ziyaret ederek sorunları varsa sorunlarını yerinde görelim, talepleri varsa elimizden geldiği ölçüde yerine getirelim istiyoruz. Yemekten ziyade geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizle sohbet ederek onların isteklerini dinlemek amacıyla geldik. Okul ziyaretlerimizi bundan sonra da fırsat buldukça devam ettirmeye çalışacağız. Gençlerimiz ne kadar iyi şartlarda iyi yetişirse bizler de geleceğe o kadar umutla bakarız" dedi. Kaymakam İrdelp daha sonra 12 sınıf öğrencileriyle bir araya gelerek kendilerine tavsiyelerde bulundu.Bu borcu da iyi insanlar olarak, Ahlaklı insanlar olarak, Vatanını Milletini seven, Vatanı Milleti için bir şeyler yapmak isteyen, bir şeyler üretmek isteyen Okuldaki Eğitimini en güzel bir şekilde alıp hayırlı güzel meslekler elde edip mesleğini de en güzel şekilde yaparak Devletin, Annemizin, Babamızın bize yapmış olduğu bu yatırımın karşılığını vermek zorundayız. Hiç birimizin şımarıklık yapmaya hakkı yok. Mesleğimizi en güzel bir şekilde yapa Bilmemiz lazım Mesleğimizi en güzel şekilde yapmamız için bununun yolu bu koltuklardan geçiyor, bu oturduğunuz sıralardan geçiyor en güzel şekilde Eğitim almanız lazım, en güzel Üniversitelerde olmanız lazım, görüyorsunuz Üniversite mezunu olmak artık yetmiyor. Üniversite okurken dahi en güzel bölümleri okumak zorundasınız, onun için de bu sıraları iyi bir şekilde değerlendirmek lazım. Bizleri Türk milletini dünya üzerindeki diğer milletlerden ayıran çok büyük bir hasretimiz var bir özelliğimiz var nedir bu Vicdanlı olmak Biz vicdanlı bir milletiz. Ne olur sa olsun kültürümüz değişse dahi işte Teknolojiye ayak uydurmaya çalışsak bazı özelliklerimiz değişse dahi biz Elhamdülillah bu vicdanımızı yitirmedik.
Dünya üzerindeki belki başka bir millette olmayan bir özellik bu bugün Televizyonu açtığımızda Afrika’da zulüm gören bir mazlumu gördüğümüzde, bir çocuğu gördüğümüzde zor durumda olan bir kişiyi gördüğümüzde ya bu bizden mi, dini ne, ırkı ne, bize maddi anlamda bir katkısı olur mu diye düşünmeden her birimizin belki o çocuğu gördüğümüzde ciğeri sızlıyor gözleri yaşarıyor. Bunu Dünya üzerinde başara bilen bir ülke yok, Dünya üzerinde bu kadar vicdanlı bir millet yok. Bu gün Afrika’ya gittiğinizde halen sizi gördüklerinde işte o vefalı Türk yine geldi, sizlerin gözlerinize baktıklarında boynunuza sarıldıklarında bu hissi yaşıyorlar. Bunu sağlaya bilmek çok kolay bir şey değil. Bu bizim halen vicdanlı bir millet olduğumuzu gösteriyor. Kaymakam Mehmet Can irdelp’in Selendi Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ziyaretine İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Akçakaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ataşman, Okul müdürü Fatih Yeşilkula katıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum