KAVACIK'TA İÇME SUYU DEPOSUNUNDA DA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Kula’nın Kavacık Mahallesi’nde yürüttüğü alt ve üstyapı çalışmalarının ardından 100 tonluk içme suyu deposunun inşaatına da başladı.

KAVACIK'TA İÇME SUYU DEPOSUNUNDA DA ÇALIŞMALAR BAŞLADI
23 Ekim 2018 - 16:45

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerini 154 Mahalle Projesi ile yeniden dizayn ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen proje kapsamında, 3 kilometrelik içme suyu çalışmasında sona yaklaşılırken, 5 buçuk kilometrelik kanalizasyon hattı döşeme çalışması tamamlandı. 15 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme işine de hızlı bir şekilde devam eden MASKİ, mahalleyi altıyla üstüyle yepyeni bir hale kavuşturacak.
Kavacık daha sağlıklı suya kavuşacak
Mahallelerdeki ihtiyaçlara göre projeler üreten MASKİ, Kavacık’a daha sağlıklı bir sistem üzerinden su ulaştırmak için 100 tonluk bir içme suyu deposu inşa ediyor. Depoda çalışmalar tamamlanınca yeni açılan sondajdan döşenecek olan hat ile bağlantısı yapılacak.
Muhtar Karaarslan’dan Başkan Ergün’e teşekkür
Mahalle Muhtarı Hasan Hüseyin Karaarslan, “Mahallemizde kilit parke taş döşeme çalışmaları başladı. Dere ıslah çalışmamız yapıldı. Kanalizasyon şebekesi komple bitti. Yeni açılan sondajımızda da çalışmalar devam ediyor. Su depomuzda da çalışmalar başladı. Bizlere bu hizmetleri veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’a çok teşekkür ediyoruz. Ben engelli bir vatandaşım, inanın yapılan hizmetlerin ardından hiçbir engelim kalmamış gibi hissediyorum” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum